porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak rozpoznać, który produkt zawiera dobre węglowodany złożone?
Jak rozpoznać, który produkt zawiera dobre węglowodany złożone? Węglowodany, zdaniem specjalistów, są nam bardzo w diecie potrzebne, ale ...
Bierzmy przykład z Francuzów - kieliszek wina do obiadu

ZDROWE SERCE. Dlaczego warto pić wino?

Choć alkohol szkodzi zdrowiu, to jednak specjaliści zachęcają nas do picia wina czerwonego. Kto chce długo żyć i mieć zdrowe serce, powinien wypijać codziennie kieliszek czerwonego wina. Tak robią Francuzi, Grecy, Hiszpanie i w tych krajach ludzie rzadko chorują na serce. Dlaczego?

Dobrą prasę wina zapoczątkowała publikacja w miesięczniku Lancet w 1992 r. na temat tzw. francuskiego paradoksu. Wiadomo bowiem, że Francuzi pijący sporo wina rzadziej umierają na chorobę wieńcową niż ich sąsiedzi.
Statystyki są szczególnie korzystne dla mieszkańców południowej Francji – jedzących dużo ryb, oliwy, warzyw i pijących miejscowe wina.

Pij wino na zdrowie!

Kolejne badania potwierdziły dobroczynne dla serca działanie polifenoli – przeciwutleniaczy, które mają zdolność obniżania poziomu złego cholesterolu, przeciwdziałają zlepianiu się płytek krwi. Podobnie jak zawarty w winie kwas salicylowy przeciwdziała agregacji płytek krwi i w konsekwencji tworzeniu się zakrzepów.
Zawarty w winie alkohol rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Większa przepuszczalność i elastyczność ścian naczyń krwionośnych zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu.
Zapobiega również stwardnieniu tętnic kończyn dolnych. Wino zawiera przeciwutleniacze, głównie z grupy bioflawonidów, które hamują proces utleniania adrenaliny, pełniącej funkcją regulatora ciśnienia krwi. Przepisywana przez lekarzy przeciwzawałowa dawka tej substancji w ilości 30 mg (w postaci kwasu acetylosalicylowego), znajduje się w ok. 1/2 l wina.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie drinki wybierać, gdy się jest na diecie? Czy są drinki niskokaloryczne, jeśli jesteś na diecie? Jakie drinki wybierać, gdy się jest na diecie? Czy są drinki niskokaloryczne, jeśli jesteś na diecie?

Jeden drink może pokryć nawet 25% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Warto będąc na diecie ograniczyć kaloryczność alkoholowych trunków. Jakie drinki są niskokaloryczne, które z nich można pić...

Aktualizacja: 27.02.2012 10:03
Autor: J. N.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Rafał Trzaskowski, byłi europarlamentarzysta i wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Diety - dieta - Jak działa Catering Dietetyczny. Jak schudnąć? Jaka indywidualna i skuteczna dieta dla Ciebie. Sposób na odchudzanie. Nadwaga przestanie być problemem. Największy serwis o dietach w Polsce. Wszystkie diety w jednym miejscu. Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Diety odchudzające. 24-godzinna dieta owocowa. Dieta proteinowa dr Dukana. Dieta 1000 kalorii. Dieta 1200 kcal. Dieta 1500 kcal. Dieta 3-dniowa. Sprawdź czy dobrze się odżywiasz. Diety odchudzające. Diety oczyszczające. Dieta proteinowa. Dieta kopenhaska. Dieta kapuściana. Diety forum i porady. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.