porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ALERGIA U DZIECKA. Jak odżywiać dziecko uczulone na białko mleka i jaja? Jest to problem coraz większej liczby rodziców, gdyż nie wyobrażają ...
Jeśli dziecko uczulone jest na nabiał uważnie czytaj etykiety na produktach!

ALERGIA U DZIECKA. Jakich produktów trzeba unikać?

Coraz więcej dzieci cierpi na alergię pokarmową. Najczęściej uczula białko mleka oraz jaj, również gluten. Dodatkowo mogą uczulać : soja, seler, owoce cytrusowe, truskawki, kakao, pomidory.

Dziecko ma alergię na mleko i i jego przetwory? Robiąc zakupy uważaj też na inne produkty, które mogą w swoim składzie zawierać śladowe ilości uczulających składników!

Przede wszystkim zrezygnuj z kupowania wszystkich przetworzonych pokarmów pakowanych, zwłaszcza wędlin, parówek, przecierów, słodyczy, serów, które mogą zawierać kazeiny, laktoalbuminy, fosforan laktoalbuminy, podpuszczkę, serwatkę, tłuszcz mleczny, albuminę jaja kurzego. Mogą mieć w swoim składzie również sztuczne barwniki, konserwanty, emulgatory, wzmacniacze smaku i zapachu, E-471,a także benzoesan sodu, co może spowodować dodatkowe objawy alergiczne. 

Sprawdzaj każdy produkt, zwracając uwagę na wszelkie dodatki, a także zwiększ czujność w przypadku przypraw, które  mogą uczulać. Warto przyglądać się etykietom, na których powinno być zaznaczone czy dany produkt był przygotowywany i pakowany na terenie zakładu produkcyjnego, gdzie wykorzystywane są, np gorczyca, gluten, seler, soja , mleko, jaja i sezam. To istotna informacja dla rodziców dzieci alergików, gdyż tak przygotowane przetwory i przyprawy mogą mieć negatywny wpływ na małego alergika. U dzieci z alergią na mleko i jego przetwory należy ostrożnie podawać cielęcinę i wołowinę - także mogą uczulać!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ALERGIA U DZIECKA. Jak odżywiać dziecko uczulone na białko mleka i jaja?

Jest to problem coraz większej liczby rodziców, gdyż nie wyobrażają sobie oni niejednokrotnie, by ich maluch nie spożywał mleka i jaj, które dostarczają dziecku wapnia, białka czy żelaza, niezbędnych...

Aktualizacja: 17.04.2018 22:17
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.