porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Po co nam dzieci? Ludzie dzielą się na tych, którzy bardzo chcą mieć dzieci, ...
Noszenie dziecka na zmianę: raz na lewej ręce, raz na prawej, wyćwiczy jego mózg

Jak podnosić niemowlę, żeby rozwijało się prawidłowo?

Jak podnosić niemowlę, żeby rozwijało się prawidłowo?
fot.: Photos.com
Wydaje się, że w podnoszeniu niemowlęcia nie ma wielkiej filozofii. Okazuje się jednak, że sposób, w jaki to robimy, już od narodzenia dziecka ma zbawienny wpływ na jego zdrowie, rozwój umysłowy i fizyczny. Zobacz, jak podnosić i trzymać dziecko, żeby zapewnić mu prawidłowy rozwój 

Terapeuci powtarzają, że od tego, jak podnosimy nasze maleństwo, często zależy przyszłość jego kręgosłupa. Zaniedbany kościec przez nieodpowiednie podnoszenie dziecka często jest przyczyną skolioz i asymetrii, czyli nierównej długości jednej połowy ciała w stosunku do drugiej. Przyczynia się też do chorób kręgosłupa. Efekt? Starsze dziecko się krzywi, garbi, wygina plecy, skarży się na różne bóle.

Jak nosić dziecko?

Przede wszystkim dziecko powinno być noszone na różne sposoby, czyli raz chwytane prawą ręką i sadzane na lewym boku u rodzica, a drugi raz odwrotnie. To zapewni mu nie tylko zdrowy kręgosłup, ale też lepszy rozwój układu nerwowego.

Ta prosta zasada naprzemienności sprawia, że układ nerwowy maluszka jest lepiej dotleniony, a dzięki temu szybciej i dokładniej łączą się jego półkule mózgowe. Fachowo nazywamy to zjawisko integracją półkul mózgowych. Widać to po jego rozwoju ruchowym. Dziecko, które ma wyćwiczony mózg, jest wyciszone, spokojne, lepiej się koncentruje.

Natomiast dziecko, które nie czworakuje w odpowiednim czasie, czyli nie wykonuje naprzemiennej pracy rączek i nóżek, bardzo często w przyszłości ma problemy z koncentracją uwagi, jest nadpobudliwe ruchowo, a nawet może mieć dysleksję.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZABAWKI NA DZIEŃ DZIECKA. Jaki prezent sprawi radość dziecku? ZABAWKI NA DZIEŃ DZIECKA. Jaki prezent sprawi radość dziecku?

NAJLEPSZA ZABAWKA DLA DZIECKA: klocki, lalka, samochód na baterie czy gra reklamowana w tv? Zabawka zabawce nierówna. Aby kupić zabawkę, która spełni marzenia dziecka, trzeba się albo porządnie...

Wychowanie dziecka: czy rodzic powinien PRZEPRASZAĆ DZIECKO i ZA CO? Wychowanie dziecka: czy rodzic powinien PRZEPRASZAĆ DZIECKO i ZA CO?

Zdecydowanie tak, kiedy przepraszanie jest uzasadnione. W końcu dlaczego tylko dziecko ma okazywać skruchę, kiedy coś narozrabia? Na pewno nieraz zdarzyło ci się zmusić malca do przepraszania. Czemu...

Jak sprawdzić, czy GRA KOMPUTEROWA nadaje się DLA DZIECKA?

Gry komputerowe zwierają często elementy nieodpowiednie dla twojego dziecka. Jak sprawdzić, czy dana gra nadaje się dla twojego dziecka? Co oznaczają skróty PEGI-7, PGEI-18? 

Aktualizacja: 18.04.2018 15:05
Autor: V.Nachabe
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Znany prezenter Piotr Kraśko pochodzi z rodziny o tradycjach dziennikarsko-telewizyjnych ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.