porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co zrobić, aby DOM był BEZPIECZNY dla MAŁEGO DZIECKA? Większość dziecięcych wypadków ma miejsce w domu. Wszystkim wypadkom nie ...
Nosek dobrze nawilżony jest odporniejszy na wirusy!

Jak inhalować dziecko solą fizjologiczną?

Sól fizjologiczna sprawdza się nie tylko przy katarze – inhalacje wykonywane z jej pomocą są również jego znakomitą profilaktyką. Jak jej używać, by spełniała swoje zadanie?

Dziecięcy nos bardzo nie lubi, kiedy powietrze w domu jest zbyt suche. Śluzówki łatwo się wtedy podrażniają, co sprzyja infekcjom. A gdy dziecko jest zakatarzone, przesuszone powietrze dodatkowo utrudnia oddychanie.

By temu zapobiec, warto nawilżać pokój z pomocą nawilżacza, ale skuteczniejsze jest nawilżenie noska od środka z pomocą soli fizjologicznej. Dzięki temu maluszkowi łatwiej będzie oddychać, a jeśli zareagujesz w porę, infekcja będzie trwała znacznie krócej, niż zazwyczaj.

Do inhalacji z pomocą soli fizjologicznej wykorzystuje się specjalne urządzenie – nebulizator. To elektryczny inhalator, który wlaną do niego sól fizjologiczną zamienia w aerozol – delikatną mgiełkę. Można go kupić w aptece (ceny zaczynają się od ok. 120 zł), oprócz inhalacji przydaje się również do podawania niektórych leków.

Sól fizjologiczną wlewamy do znajdującego się w urządzeniu pojemniczka. Na rurkę nakładamy maseczkę (ustnik), po czym zakładamy ją dziecku na buzię i uruchamiamy nebulizator. Maseczka powinna być jak najbliżej noska dziecka. Starsze dziecko może trzymać ją samo przy buzi, niemowlę sadzamy na swoich kolanach w pozycji półsiedzącej, trzymając maseczkę przy jego nosku. Inhalacje należy powtarzać trzy razy dziennie, jedna powinna trwać od 10 do 20 minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 01.03.2012 11:36
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Olechowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Olechowski ostatnio nie jest widoczny na polskiej scenie politycznej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.