porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy w pociągach są przedziały dla dzieci?
Czy w pociągach są przedziały dla dzieci? Jedziesz się na urlop, ferie zimowe lub dłuższą podróż z ...
Sposoby na niejadka. Co robić kiedy nasze dziecko nie chce jeść?

Jak poprawić apetyt dziecka? Brak apetytu u dziecka

Jak poprawić apetyt dziecka? Brak apetytu u dziecka

Zachęcenie niejadka do regularnego jedzenia nie jest proste. Trzeba dbać o to by nie pojadał między posiłkami i unikał słodyczy, wtedy jest szansa na poprawę sytuacji

fot.: Photos.com
Najedzone dziecko to szczęśliwe dziecko. Jak w takim razie zachęcić lub chociaż nie zniechęcić dziecka do jedzenia? Jak je przekonać, żeby zjadło odrobinę zupy lub gryza kotleta? Latające nad stołem samoloty, kolorowe książeczki, misie i lalki już nie działają? Oto kilka sprawdzonych sposobów na niejadka. Jak zwiększyć apetyt dziecka?

Bez podjadania

Przede wszystkim ogranicz podjadanie między posiłkami i nie kupuj słodkich ani słonych przekąsek, które fatalnie wpływają na apetyt dziecka.

Zadbaj o różnorodność potraw

Na talerzu dziecka codziennie powinno znaleźć się coś innego. Kłopoty z apetytem mogą wynikać z nudy. Postaraj się, by posiłki były kolorowe. Od rozgotowanej marchewki lepiej wyglądają kolorowe warzywne sałatki, z białym kalafiorem dobrze komponuje się zielona sałata itp. Gdy masz młodsze dziecko możesz też podawać zabawne jedzeniowe układanki: las z brokułów, kwiatki z gotowanej marchewki, zrobić na kanapce zabawny podpis z keczupu, a na zupie mlecznej gęstym sokiem namalować np. uśmiechniętą buzię. Dziecko będzie zachwycone.

Kolorowy stół

Zadbaj o dobór zastawy stołowej.  Serwetki o ciekawym wzorze, talerze z ulubionymi postaciami z bajek, kolorowe sztućce i kubeczki z pewnością zachęcą dziecko do jedzenia. 

Co na talerzu?

Podawaj to samo, ale w innej formie, np. rosół zamiast do talerza wlej do filiżanki, owoce zmiksuj, zamroź i podaj w formie sorbetu. Nie zmuszaj do jedzenia tego, czego nie lubi. Dziecko nie chce jeść mięsa? Zamiast niego może dostać rybę. Nie lubi warzyw? Daj mu więcej owoców.

Picie na samym końcu

Dziecko powinno pić po posiłku, a nie w trakcie. Po konsultacji z pediatrą podawaj preparat ziołowo-witaminowy pobudzający apetyt.

Pamiętaj!

Jeśli dziecko nie jest za chude, a wyniki badań są prawidłowe, nie masz się czym martwić, organizm sam wybiera to, co dla niego najlepsze, dlatego utrata apetytu jest zapewne chwilowa i wkrótce wszystko wróci do normy. Brak apetytu u dziecka nie musi być od razu powodem do niepokojó. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
GRYPA U DZIECKA. Jakie OBJAWY i dlaczego nie wolno ich lekceważyć?

Jak poznać, że choroba, która właśnie się rozpoczyna u dziecka to nie jest błahe przeziębienie, a groźna grypa?

Dlaczego DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ?Jak przekonać niejadka do jedzenia? Dlaczego DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ?Jak przekonać niejadka do jedzenia?

W każdej rodzinie może nadejść czas, gdy dziecko ze wstrętem będzie odwracać się od sałatki, a na propozycję obiadu odpowiadać: „nie chcę”. Gdzie szukać przyczyn braku apetytu i jak...

Jak postępować z niejadkiem?

Czy słabszy apetyt to powód do zmartwienia? Jak przekonać dziecko do zjadania tego co zdrowe? Czy można pomóc mu wyrosnąć na smakosza?

Aktualizacja: 17.04.2018 21:34
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.