porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NIEMOWLĘ NA BASENIE - co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą z dzieckiem na pływalni?
NIEMOWLĘ NA BASENIE - co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą z dzieckiem na pływalni? Myślałaś kiedykolwiek o tym, by wybrać się z maluchem na ...
Spanie z małym dzieckiem może być dla dziecka niebezpieczne. Ale tylko wtedy, gdy rodzic nie myśli o tym, jak zabezpieczyć dziecko.

JAK SPAĆ Z NIEMOWLAKIEM, by nie zrobić mu krzywdy?

JAK SPAĆ Z NIEMOWLAKIEM, by nie zrobić mu krzywdy?

adzimy, co trzeba zrobić, by wspólne spanie było bezpieczne.

fot.: Photos.com
Spanie z niemowlakiem w jednym łóżku jest wygodne dla mamy karmiącej piersią, ale wiele matek obawia się, czy nie przyduszą maluszka. Radzimy, co trzeba zrobić, by wspólne spanie było bezpieczne.

Przeciwnicy wspólnego spania z dzieckiem w jednym łóżku twierdzą, że jest to bardzo niebezpieczne - może się skończyć nawet śmiercią dziecka (w USA zdarzały się takie przypadki). Jednak takim ryzykownym sytuacjom można zapobiec.
Każdy rodzic decydujący się na wspólne spanie z niemowlęciem musi włączyć myślenie i zastosować pewne środki ostrożności.

10 sposobów na bezpieczny sen z małym dzieckiem

  1. Unikaj poduszek, zabawek oraz luźnej pościeli - dziecko może się pod nimi udusić.

  2. Nigdy nie śpijcie razem w łóżku wodnym.

  3. Ogranicz przestrzenie między materacem a ścianą i materacam a wezgłowiem łóżka, aby nie mogła w tych miejscach ugrzęznąć główka dziecka.

  4. Zastosuj specjalną dostawkę do łóżka, aby dziecko nie spadło i nie zostało przygniecione.

  5. Nie śpij z dzieckiem na kanapie.

  6. Ciasno je zawijaj - to bezpieczna pozycja do spania dla maluszka.

  7. Na noc układaj dziecko zawsze na plecach.

  8. Rzuć palenie! U dzieci palących matek ryzyko wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej jest większe.

  9. Nigdy nie śpij z dzieckiem, kiedy jesteś pod wpływem alkoholu.

  10. Zrezygnuj ze wspólnego spania, jeśli jesteś osobą otyłą (BMI powyżej 30).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
CESARSKIE CIĘCIE a laktacja. Czy można KARMIĆ PIERSIĄ po cesarce? Co robić, by się to udało?

Oczywiście, że po cesarskim cięciu można karmić piersią! Wiele kobiet tak robi. Na początku może być im nieco trudniej, ale trudności te można z powodzeniem pokonać.

Czym i kiedy dopajać niemowlaka? Czym i kiedy dopajać niemowlaka?

W upalne dni niemal automatycznie sięgasz po sok lub wodę, by ugasić pragnienie. Ale czy pamiętasz o tym, by poić również swoje dziecko?

SZOKUJĄCA OKŁADKA TIME. Dlaczego matka karmiąca dziecko piersią wzbudza duże emocje? Co myślą o niej Polacy?

Okładka Time, pokazująca młodą, atrakcyjną kobietę karmiącą piersią niemal 4-letniego syna, stojącego przy niej na krześle trafiła do wszystkich serwisów informacyjnych i portali, wzbudzając gorące...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:03
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.