porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Mózgowe porażenie dziecięce - co to takiego? Porażenie mózgowe to uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Może do niego dojść ...
PORADNIK. Wybieramy szkołę nauki pływania.

Jak wybrać szkołę pływania dla dzieci i niemowląt?

Jak wybrać szkołę pływania dla dzieci i niemowląt?

Przed zapisaniem dziecka na zajęcia upewnij się, że basen jest przystosowany do zajęć dla dzieci. Przede wszystkim temperatura wody musi być wyższa niż w tradycyjnym basenie, gdzie pływają dorośli - powinna mieć ok. 32-34°C.

fot.: Fot. U. Frąckiewicz
Rosnąca popularność zajęć dla dzieci sprawia, że na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się szkoły pływania dla najmłodszych. Przed rozpoczęciem kursu nauki pływania warto sprawdzić, czy nasze dziecko na basenie będzie miało zapewnioną profesjonalną opiekę.

Szkoła pływania – najlepsza, czyli jaka?

Decydując się na zajęcia dla dzieci na basenie, na początku warto zorientować się, czy w najbliższej okolicy nie działa sprawdzona szkoła pływania. Jeśli nie - poszukaj informacji w internecie. Od 2006 roku działa Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt. Zostało ono założone przez przedstawicieli Szkół Pływania Niemowląt i zrzesza instruktorów pływania niemowląt. Jego głównymi celami są: promowanie pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym, kształcenie i dokształcanie kadr instruktorsko-trenerskich, a także organizowanie seminariów i konferencji naukowo-dydaktycznych. Kadra instruktorska prowadząca zajęcia powinna posiadać odpowiednie uprawnienia (magister wychowania fizycznego, magister rehabilitacji, ratownik WOPR, instruktor pływania) oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Jak wybrać dobry basen dla dziecka?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na szkołę pływania, pozostaje nam jedynie wybrać odpowiedni basen dla dzieci. Upewnij się, że jest on przystosowany do zajęć dla dzieci. Przede wszystkim temperatura wody musi być wyższa niż w tradycyjnym basenie, gdzie pływają dorośli. Niemowlęta szybko marzną, dlatego optymalna temperatura dostosowana do wymagań najmłodszych to ok. 32-34°C. Woda musi być także odpowiednio uzdatniana i kontrolowana pod względem czystości. Zaleca się, aby woda na basenie była ozonowana, a nie chlorowana. W wodzie chlorowanej jest co prawda mniej zarazków, ale może ona bardziej podrażniać delikatną skórę niemowląt. Dodatkowymi elementami wpływającymi na wybór basenu może być także dostęp do tzw. szatni rodzinnych, w których mogą przebywać obydwoje rodziców, i które wyposażone są w przewijaki, ułatwiające przygotowanie do zajęć.

Wybrane szkoły pływania, których instruktorzy są zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Pływania Niemowląt:

 • Bielsko-Biała, Agencja Sportowo-Rekreacyjna PANTA RHEI, www.pantarhei.com.pl,
 • Bydgoszcz, Centrum Rekreacji Rodzinnej BAJKA, www.bajka-basen.pl,
 • Bydgoszcz, Szkoła Pływania i Nurkowania MEDUZA, www.meduza.org.pl,
 • Gdańsk, PŁYWAREK Arkadiusz Filowiat, www.plywarek.pl
 • Gdańsk, NA FALI – nauka pływania, www.nafali.gda.pl,
 • Gorzów Wielkopolski, Szkoła Pływania Przemysława Wilanta HIPCIO, www.hipcio.com.pl,
 • Kraków, Szkoła Pływania AQUA KOREKT, www.aqua-korekt.pl
 • Kraków, Szkoła Pływania NEMO, www.nemo.szkola.pl
 • Lublin, Lubelska Szkoła Pływania Bartosz Kędracki, Lubelska Szkoła Pływania Bartosz Kędracki,
 • Łódź, WODNIŚ, www.wodnis.pl
 • Olsztyn, Szkółka pływania dla dzieci i niemowląt BĄBELKI PŁYWAJĄ, www.babelkiplywaja.pl,
 • Poznań, Szkoła Pływania BabySwim, www.babyswim.poznan.pl,
 • Poznań, AQUAPOS, www.aquapos.pl,
 • Sopot, NASZE DZIECKO, www.naszedziecko.com.pl,
 • Szczecin, Szkoła Pływania WODNE HOBBY, www.wodnehobby.pl,
 • Szczecin, AQUA BĄBEL, www.aquababel.pl,
 • Toruń, Szkoła pływania niemowląt AQUABABY, www.aquababy.pl,
 • Warszawa, Szkółka pływania dla dzieci i niemowląt BĄBELKI PŁYWAJĄ, www.babelkiplywaja.pl
 • Warszawa, AkademiaRuchu.eu, www.akademiaruchu.eu,
 • Wrocław, SZKOŁA PŁYWANIA FARIASZKA, www.fariaszka.wroc.pl,
 • Wrocław, Wróbel & Wróblewski, www.wrobel-wroblewski.pl
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy dziecko może JECHAĆ NA KOLONIE? Kiedy jest dojrzałe do rozłąki z rodzicami? Kiedy dziecko może JECHAĆ NA KOLONIE? Kiedy jest dojrzałe do rozłąki z rodzicami?

Wysłanie dziecka na pierwszą kolonie to inwestycja w jego samodzielność i zaradność. Zanim jednak wyślemy dziecko na krótkie wakacje musimy mieć 100 % pewności, że jest na nie gotowe. Jak przygotować...

MUZYKALNE DZIECKO - jak rozpoznać i rozwijać muzykalność, gdzie zapisać dziecko i ile to kosztuje? MUZYKALNE DZIECKO - jak rozpoznać i rozwijać muzykalność, gdzie zapisać dziecko i ile to kosztuje?

Wiele placówek wykorzystuje różne podejścia do nauki: od metod Carla Orffa po Colourstrings. Gdzie zatem warto zapisać dziecko uzdolnione muzycznie? Zwłaszcza, że początkowy etap nauczania stawia...

Za co przyznawane są dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkoli?

Najgorętszy okres dla rodziców kilkulatków w pełni. W większości polskich miejscowości trwa właśnie rekrutacja do przedszkoli. W wielu placówkach odbywa się ona w oparciu o punty zebrane przez...

Aktualizacja: 01.06.2014 02:17
Autor: AgnKal
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.