porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Na co zwrocić uwagę przed zakupem TRAMPOLINY OGRODOWEJ? Ceny trampolin ogrodowych zaczynają się już od niecałych 200 zł. ...
Mówimy, jak zorganizować galerię rysunków dziecka i oryginalnie udekorować pokój kilkulatka.

Jak zrobić GALERIĘ RYSUNKÓW DZIECKA na ścianie? Jak WYEKSPONOWAĆ PRACE dziecka?

Jak zrobić GALERIĘ RYSUNKÓW DZIECKA na ścianie? Jak WYEKSPONOWAĆ PRACE dziecka?
Ramki w kształcie chmurki zrobione z tektury i tapety. fot.: fot. Kalbar, projekt i stylizacja: Karolina Klepacka
Nie pozwól, by rysunki dziecka leżały w szufladzie. Zorganizuj wystawę dziecięcych prac na specjalnie przygotowanej ścianie. Taką galerią sprawisz swojemu dziecku wielką radość i docenisz jego artystyczne zdolności, zachęcając do dalszej twórczości. Zapraszamy do organizacji wernisażu pod chmurką!

Z resztek tapety i grubej tektury (np. z pudła po telewizorze) możesz własnoręcznie, a najlepiej we współpracy z dzieckiem, wykonać niepowtarzalną galerię prac do pokoju dziecięcego. Mały artysta na pewno poczuje się dzięki temu doceniony i zachęcony do dalszej pracy, a pokój zyska oryginalną dekoracje. Przy jej tworzeniu będzie sporo zabawy!

Do wykonania chmurkowej galerii potrzebne będą:

  • tektura
  • klej, 
  • tapeta
  • taśma dwustronna, 
  • nożyczki, 
  • ołówek, 
  • pinezki.

Na tekturze rysujemy ołówkiem kształty chmurek i wycinamy je. Chmurki powinny być na tyle duże, żeby pomieściły kilka prac dziecka.
Takie same chmurki, ale o ok. 1,5 cm mniejsze wycinamy z tapety.
Tapetę naklejamy klejem wikolowym lub klejem do tapet do tekturowych chmurek. Dokładność nie jest najważniejsza, dlatego nawet kilkulatek może nam pomagać w pracy.
Tak wykonane "ramki" przyklejamy taśmą dwustronną do ściany, a na nich przy pomocy pinezek mocujemy ulubione rysunki, laurki itp. naszej pociechy.
Wystawę można okresowo zmieniać. Dopełnieniem takiej wystawy może być kolorowy sznurek (np. do bielizny) i klipsy (można je pomalować), które posłużą do powieszenia pozostałych prac.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 14:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.