porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak rozpoznać ODWODNIENIE U NIEMOWLAKA? Jakie OBJAWY odwodnienia?
Jak rozpoznać ODWODNIENIE U NIEMOWLAKA? Jakie OBJAWY odwodnienia? Odwodnienie – to słowo budzi panikę wśród rodziców. Jak rozpoznać, ...
Korona z papieru dla króla zabawy - mówimy, jak ją zrobić.

Jak zrobić KORONĘ Z PAPIERU?

Jak zrobić KORONĘ Z PAPIERU?
Korone z papieru czy tektury możesz zrobić samodzielnie, to nic trudnego. fot.: Photos.com
Korona "jak prawdziwa" powinna być złota i na planie regularnego ośmioboku. Zrobić samemu taką koronę z papieru wcale nie jest trudno. Mowimy, jak to zrobić.

Z czego korona?

Mimo, że nazywa się korona z papieru, trzeba ją zrobić z kartonu – jest mocniejsza i sztywniejsza – lepiej będzie się układała i trzymała głowy. Łatwiej też będzie ją ozdobić. Najlepiej wybrać od razu karton barwiony – w kolorze złotym lub srebrnym. Nie trzeba go będzie malować. Piękne kartony bywają w sklepach dla plastyków.

Jak zrobić koronę?

Korona z papieru nawiązująca do tradycyjnej korony cesarskiej i królewskiej powinna być na planie regularnego ośmioboku (osiem pól jak ósemka oznacza nieskończoność, wieczność). Po zmierzeniu obwodu głowy, należy odmierzyć jego długość na krawędzi kartonu i podzielić na osiem równych odcinków. Następnie należy dodać z jednej strony dwucentymetrowy zakład, który posłuży do sklejenia (lub lepiej zszycia - igłą lub zszywkami) korony. Od krawędzi kartonu trzeba teraz odmierzyć 3-4 cm i dopiero od tej linii narysować „zęby korony”. Będą one różnej wysokości, w zależności od tego, czy jest to korona dla dziecka czy przeznaczona dla osoby dorosłej. Na środku każdego boku korony odmierza się wysokość „zęba” korony (8 cm dla dziecka co łącznie da 3+8=11 cm lub 10 dla dorosłego co łącznie da 4+10=14 cm od krawędzi kartonu).

Regularny kształt korony

Teraz można narysować i wyciąć regularne zęby korony. Mogą one mieć różne kształty. Ładny i bardzo prosty uzyskamy łącząc punkty szczytowe z wcześniej zaznaczonymi punktami liniami krzywymi będącymi wycinkiem koła. Ważne jest, by były to linie powtarzalne i za każdym razem jednakowe. Można do tego celu użyć krzywika albo posłużyć się jakimś kolistym przedmiotem, który jest pod ręką, na przykład… pokrywką od garnka odpowiedniej wielkości (wybieramy ją metodą prób i błędów, a potem rysujemy przy niej zakrzywione linie).

Ostry nóż zamiast nożyczek

Do wycinania korony najlepiej użyć ostrego noża do papieru (nie zapominając, by zrobić to na podłożu, które można zarysować czy uszkodzić). Po wycięciu korony możemy przystąpić do jej ozdabiania, np. imitacją szlachetnych kamieni. Z kolorowego papieru trzeba wyciąć „rubiny”, turkusy” czy „szafiry”, z białego - „diamenty” i przykleić na obwodzie korony według upodobania. Przed sklejeniem lub zszyciem gotowej korony warto ją zmierzyć, by dokładnie oznaczyć miejsce łączenia (zakład umożliwia drobną regulację).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zorganizować BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? Jak zorganizować BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci?

Karnawał rozpoczął się na dobre. To okres zabaw, przyjęć i balów przebierańców. Idealny czas na zorganizowanie imprezy, którą dzieciaki przecież tak uwielbiają. Nie masz pomysłu jak zorganizować...

Aktualizacja: 26.10.2012 13:17
Autor: bkz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Jowita Kacik, suflerka prezydenta: kim jest urzędniczka, która podpowiadała prezydentowi?
Jowita Kacik, suflerka prezydenta: kim jest urzędniczka, która podpowiadała prezydentowi?

Suflerka prezydenta Bronisława Komorowskiego od kilku dni robi zawrotną karierę ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.