porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Międzynarodowy Tydzień Słuchu - jak możesz pomóc dzieciom z WADĄ SŁUCHU? Akcja charytatywna
Międzynarodowy Tydzień Słuchu - jak możesz pomóc dzieciom z WADĄ SŁUCHU? Akcja charytatywna Wykrycie wady słuchu w Polsce możliwe jest już w drugiej dobie życia ...
Latawiec - jak go zrobić?

Jak zrobić LATAWIEC?

Jak zrobić LATAWIEC?
Budując latawiec warto pomiętać, że najważniejsza jest jego powierzchnia i waga. fot.: Photos.com
Latawiec, nawet dość skomplikowany, można wykonać w domu. Najczęściej wykorzystuje się do tego balsę, oraz bardzo cienki papier i/lub krepinę oraz kilka metrów nitki, ale do zbudowania latawca można też wykorzystać celofan i plastikowe słomki.

Budując latawiec warto pomiętać, że najważniejsza jest jego powierzchnia i waga. Dlatego używamy tylko bardzo lekkich materiałów: papier o gramaturze od 30 do 60, drewno balsowe, plastikowe słomki, celofan, krepina do wykonania ogona i lekka nitka.

Skąd wziąć materiały?

Balsę, cienką, lekką folię lub papier najłatwiej dostać w sklepach modelarskich, podobnie jak klej cjanoakrylowy - potrzebny do wykonania modelu. Po krepinę lub grubszy papier na ogon do latawca najlepiej udać się do sklepu papierniczego. Jeśli chodzi o słomki - sprawdzą się zarówno te cienkie, jak i grubsze, co istotne interesują nas tylko proste fragmenty rurek. 

Jaki latawiec budujemy?

Najprostszy i najszybszy do wykonania jest latawiec na planie deltoidu. Szkielet może być wówczas zbudowany ze skrzyżowanych balsowych "prętów" lub ze słomek. Papier przyklejamy wówczas tylko do końcy powstałego krzyża, do dolnego rogu doklejamy ogon (ważący nie więcej niż sam latawiec!). Nitkę przywiązujemy dokładnie w miejscu krzyżowania się konstrukcji z rurek lub balsy.

Co istotne, latawiec taki nie powinien ważyć więcej niż 150 - 200 gram, przy założeniu, że jego wysokość nie przekroczy 1 metra. Im konstrukcja większa, tym bardziej musi być masywna, stosuje się wówczas obramowanie konstrukcji balsowej z nitki, do której dokleja się również papier. Warto jednak pamiętać, że latawiec ważący więcej niż 200 gram (bez ogona) będzie potrzebował do wzniesienia się silnego wiatru.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najpopularniejsze ZABAWY NA PLAŻY - jak zająć dziecku czas, by się nie nudziło? Najpopularniejsze ZABAWY NA PLAŻY - jak zająć dziecku czas, by się nie nudziło?

Dla nas plażowanie to czyste lenistwo – leżenie w pełnym słońcu i wygrzewanie się. Dla dzieci to miejsce, gdzie mogą zagospodarować swoją energię i bawić się na całego. Warto wykorzystać pobyt...

Aktualizacja: 17.04.2013 21:12
Autor: rem
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.