porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co musisz kupić dla noworodka? Lista niezbędnych rzeczy Uprzedź rodzinę i znajomych, zanim zasypią Twoje dziecko nieprzydatnymi prezentami ...
Początki bywają trudne, ale nie należy się zrażać

Jakie to uczucie - karmić piersią

Relaks i odprężenie - jeśli możesz sobie na to pozwolić podczas karmienia piersią, przeżyjesz najpiękniejszą przygodę życia. Jakie to uczucie?

Być może najdziwniejszym uczuciem będzie... zdziwienie, że twój organizm  produkuje pokarm, którym żywi się twoje dziecko. ta dezorientacja - w połączeniu z ogromnym przejęciem (by nie powiedzieć przewrażliwieniem) może sprawić, że początki będą trudne. Także brodawki muszą przywyknąć, a karmiąca przyzwyczaić się do tego, że co kilka godzin trzeba obnażać piersi, przynajmniej częściowo.

Kiedy jednak mama i jej dziecko przywykną do tego i odnajdą swój rytm, karmienie piersią stanie się naturalnym, łatwym i prawdopodobnie przyjemnym doświadczeniem. Tym bardziej, że w opinii wielu kobiet bliskość dziecka z matką podczas karmienia da się porównać do spełnienia... erotycznego.


Najważniejsza rzecz przy karmieniu naturalnym to relaks i odprężenie - doradzają położne i specjaliści laktacyjni (pamiętaj, że w każdej chwili możesz zasięgnąć rady takiego specjalisty?). Karmić da się w kilku pozycjach. Mamy najczęściej robią to w pozycji spod pachy i na siedząco. Jesli masz problemy i dziecko gryzie brodawki (lub gdy są nadwrażliwe), możesz kupić nakładki (ochraniacze) na sutki. Chodzi o to, żeby było ci jak najwygodniej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
CESARSKIE CIĘCIE a laktacja. Czy można KARMIĆ PIERSIĄ po cesarce? Co robić, by się to udało?

Oczywiście, że po cesarskim cięciu można karmić piersią! Wiele kobiet tak robi. Na początku może być im nieco trudniej, ale trudności te można z powodzeniem pokonać.

JAK SPAĆ Z NIEMOWLAKIEM, by nie zrobić mu krzywdy? JAK SPAĆ Z NIEMOWLAKIEM, by nie zrobić mu krzywdy?

Spanie z niemowlakiem w jednym łóżku jest wygodne dla mamy karmiącej piersią, ale wiele matek obawia się, czy nie przyduszą maluszka. Radzimy, co trzeba zrobić, by wspólne spanie było bezpieczne.

Czym i kiedy dopajać niemowlaka? Czym i kiedy dopajać niemowlaka?

W upalne dni niemal automatycznie sięgasz po sok lub wodę, by ugasić pragnienie. Ale czy pamiętasz o tym, by poić również swoje dziecko?

Aktualizacja: 18.04.2018 21:36
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.