porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAKI PREZENT WYBRAĆ DLA CHŁOPCA? Książka o piratach pełna łamigłówek, gier i kolorowanek
JAKI PREZENT WYBRAĆ DLA CHŁOPCA? Książka o piratach pełna łamigłówek, gier i kolorowanek Wybierając prezenty pod choinkę czy mikołajki nie zapominajmy o książkach ...
Wybierając prezent dla dziecka weź pod uwagę predyspozycje dziecka i jego zamiłowania

Jakie ZABAWKI dla SZEŚCIOLATKI lub SZEŚCIOLATKA?

Zwykle nie mamy problemu z doborem prezentu jeśli chodzi o nasze własne dziecko. Gorzej, gdy chcemy sprawić prezent dziecku, o którym tak naprawdę niewiele wiemy. Zawsze możemy skorzystać ze ściągi na opakowaniu. Ale to nie wszystko. Wiele zależy od zainteresowań dziecka i jego upodobań.

Pamiętajmy też, że sześcioletnie dziecko stoi na progu szkoły. Warto jest mieć więc na względzie rozwojowy charakter zabawki. Koniecznie weźmy pod uwagę predyspozycje dziecka i jego zamiłowania. Energiczny sześciolatek marzący o karierze piłkarza, raczej nie ucieszy się z puzzli czy gry symulującej operację. Choć umiejętności manualne i wzrokowe także powinien rozwijać na tym etapie. W takim przypadku raczej więc zdecydujmy się na grę zręcznościową „piłkarzyki”, a jeśli puzzle to, te z wizerunkiem ulubionego piłkarza.

Zabawki rozwojowe

Zanim kupimy dziecku nową zabawkę, zwróćmy uwagę na to, jakie rozwija ona umiejętności. Po co powielać stymulowanie niektórych zmysłów, a innych wcale. Wbrew pozorom to nie jest trudne zadanie. Obserwujmy też umiejętności dziecka. Jeśli zna już na pamięć swoje układanki, wybierzmy o stopień trudniejsze. Sześcioletnie dziecko powoli będzie także coraz bardziej się interesowało wszelkimi grami planszowymi.
Jeśli dziecko lubi książki, pozostańmy jeszcze przy tych z dużymi obrazkami i dużymi literami – są idealne, gdy dziecko zaczyna się uczyć czytać.
Jeśli obserwujemy u dziecka zamiłowanie do muzyki, podsuńmy mu jakiś muzyczny instrument. Póki jednak preferencje nie są do końca sprecyzowane, na początek zdecydujmy się na wersję zabawkową.
Nie zapominajmy też o zabawkach rozwijających umiejętności ruchowe np. skakanka dla dziewczynki czy prawdziwa piłka do nogi dla chłopca i o tym, że zabawki powinny przede wszystkim bawić – do tego są stworzone.

Zabawki dla sześcioletniej dziewczynki

Małą damę zapewne zainteresują wszelkie kosmetyki – oczywiście te w wersji dla najmłodszych np. płyn do kąpieli z ulubioną bajkową bohaterką. Zapewne ucieszą ją także kolczyki – takie specjalne, przyklejane do ucha. Ten etap rozwoju u dziecka to także naśladowanie wszelkich dorosłych ról – idealną zabawką może więc okazać się wózek dla lalek, kuchnia, zestaw lekarza albo poczta.

Zabawki dla sześcioletniego chłopca

Chłopcy w wielu 6 lat udoskonalają i odkrywają nowe umiejętności ruchowe. Czerpią z tego wielką frajdę. Idealną zabawką na ten czas na pewno będzie więc zabawka sportowa – może piłka albo drewniany łuk na przyssawki. Chłopcy zaczynają też zbierać swoje pierwsze kolekcje – może samochodziki, miniaturki zwierząt albo jakieś pierwsze magazyny kolekcjonerskie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PRAWA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ. Jakie "przywileje" daje dziecku stwierdzona dysleksja?

Twoje dziecko ma problemy z nauką pisania i czytania? Podejrzewasz, że jest dyslektykiem? Koniecznie skieruj je na badania. Zaświadczenie o dysleksji bardzo mu się przyda i ułatwi zdawanie egzaminów...

Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

Dodatkowy język to dziś absolutna podstawa. Im człowiek starszy, tym jego przyswojenie może okazać się trudniejsze. Najlepiej więc zachęcić dziecko do nauki jezyka obcego jak najwcześniej. Dobrze,...

ZABAWKI DLA DWULATKA. Jaką zabawkę kupić dziecku? ZABAWKI DLA DWULATKA. Jaką zabawkę kupić dziecku?

Czy idealna zabawka istnieje? To pytanie zadaje sobie chyba każdy rodzic. Jeśli tak, to jak taką znaleźć? Trzeba pamiętać przede wszystkim o jednej zasadzie – bez względu na wiek dziecka...

Aktualizacja: 30.04.2013 22:07
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Aleksandra Popławska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Aleksandra Popławska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Aleksandra Popławska zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.