porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
GRZYBY HALUCYNOGENNE - objawy, działanie. Jak poznać, że ktoś brał narkotyki - PORADNIK RODZICA W czasie wakacji dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Narkotyki ...
AMFETAMINA: Jak poznać, że ktoś brał narkotyki?

AMFETAMINA - objawy, działanie. Jak poznać, że ktoś brał narkotyki - PORADNIK RODZICA

W czasie wakacji dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Narkotyki to jedne z nich. Jak rozpoznać, że ktoś brał narkotyki? Jak zachowuje się osoba pod wpływem narkotyków, jakie są objawy zarzywania narkotyków? AMFETAMINA - objawy, skutki, działanie.

AMFETAMINA:
- nazwy potoczne: amfa, proszek, spid, proch, feta, setka, witamina A

DZIAŁANIE:

Amfetamina to środek psychostymulujący, który powoduje długotrwałe pobudzenie. Dawniej używana była w medycynie, jako środek stosowany przez osoby otyłe, aby się odchudzić, a także przez sportowców jako doping. Pod inna nazwą - benzedryna, była stosowana w medycynie ok. 80 lat temu, do leczenia astmy oskrzelowej.

Amfetamina i metamfetamina (pochodna) występuje w postaci białego bezwonnego proszku o gorzko-cierpkim smaku (w nielegalnych prowizorycznych laboratoriach jest uzyskiwana nieoczyszczona metamfetamina - jako żółtawy proszek o zapachu jajek), może występować również w formie białych tabletek. Działanie amfetaminy w zależności od sposobu zażycia może trwać od 3-5 minut (przyjęcie przez śluzówkę nosa) lub ok 20 min. (przyjęcie doustne). Pobudzenie w zależności od dawnki może trwać od 2-3 godzin.

OBJAWY zażycia:

- silne pobudzenie psychomotoryczne, euforia
- brak łaknienia, jadłowstręt
- rozszerzone źrenice
- podwyższone ciśnienie, szybki oddech
- zwiększone wydalanie moczu

SKUTKI zażywania:

- zwiększenie wydolności psychomotorycznej
- pozornie polepszona koncentracja, możliwość łatwego zapamiętywania i skupienia na danej czynności
- poczucie pewności siebie, zadowolenia, odsunięcie lęku
- agresywność, nerwowość, drażliwość
- formikacje, czyli poczucie insektów chodzących po skórze
- bezsenność
- przy długotrwałym zażywaniu: znaczny spadek wagi

Gdy organizm zaczyna wydalać amfetaminę z obiegu pojawiają się: wewnętrzny niepokój, senność, bóle głowy, myśli samobójcze, obniżenie napięcia mięśni, wzmożne łaknienie. Przedawkowanie amfetaminy powoduje bóle klatki piersiowej, może prowadzić do zapaści sercowo-naczyniowej, a także uszkodzenie naczyń mózgowych przez co może dojść do udaru mózgu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ECSTASY - objawy, działanie. Jak poznać, że ktoś brał narkotyki - PORADNIK RODZICA

W czasie wakacji dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Narkotyki to jedne z nich. Jak rozpoznać, że ktoś brał narkotyki? Jak zachowuje się osoba pod wpływem narkotyków, jakie są objawy...

GRZYBY HALUCYNOGENNE - objawy, działanie. Jak poznać, że ktoś brał narkotyki - PORADNIK RODZICA

W czasie wakacji dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Narkotyki to jedne z nich. Jak rozpoznać, że ktoś brał narkotyki? Jak zachowuje się osoba pod wpływem narkotyków, jakie są objawy...

MARIHUANA, HASZYSZ - objawy, działanie. Jak poznać, że ktoś brał narkotyki - PORADNIK RODZICA

W czasie wakacji dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Narkotyki to jedne z nich. Jak rozpoznać, że ktoś brał narkotyki? Jak zachowuje się osoba pod wpływem narkotyków, jakie są objawy...

Aktualizacja: 09.07.2013 12:20
Autor: rem
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.