porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wygląda zabieg powiększania piersi? Powiększanie piersi to populary zabieg, na który decyduje się tysiące ...
Czy zastrzyk z botuliny A jest lepszym rozwiązaniem niż operacja?

Czy warto zdecydować się na zabieg, aby pozbyć się nadmiernego pocenia?

Według Richarda Glogau, dermatologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, skutecznym sposobem na zlikwidowanie nadprodukcji potu jest zastrzyk z botuliny A. Czy warto sięgnąć po jad kiełbasiany w walce z nadmierną potliwością?

Na czym polega leczenie nadpotliwości botuliną A?

Odkrycie Richarda Glogau, dermatologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, zaprezentowane w 2010 roku, wciąż budzi jednak wiele kontrowersji, bo botulina A to substancja produkowana przez bakterie jadu kiełbasianego. A to przecież niebezpieczna, zabójcza dla człowieka toksyna. Groźna jest jednak jedynie stosowana w większych ilościach.

W mniejszych, tak jak w przypadku zastrzyku, jest powszechnie wykorzystywana w medycynie. W małych dawkach stosuje się ją już do leczenia niektórych defektów narządu wzroku, m.in. zeza zbieżnego. Być może okaże się również doskonałym reduktorem potu, przydatnym do leczenia nadpotliwości.

W przypadku niewielkiej grupy osób testowanych przez doktora Glogaua, po zastosowaniu zastrzyku z botuliny A problem z poceniem się ustąpił. Do tej pory nie odnotowano u pacjentów również żadnych skutków ubocznych. Metoda wciąż wymaga jednak dokładnego przetestowania i ulepszenia.

Najlepiej tak, aby choremu wystarczył jedynie jeden zastrzyk w roku. Rozwiązałoby to problem operacyjnego radzenia sobie z problemem nadmiernego pocenia się – czasem bardzo niebezpiecznego i powodującego istotne zmiany w gospodarce płynów w organizmie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym jest spowodowana nadmierna potliwość? Co może być przyczyną nadmiernego pocenia się?

Pot, mimo że bywa nieprzyjemny, jest naszemu organizmowi niezwykle potrzebny. Bywa jednak i tak, że mokre plamy na ubraniu stają się uciążliwym problemem, z którym borykasz się codziennie. Jakie są...

Dlaczego człowiek się poci, czy żeby usunąć z organizmu toksyny?

Niejednokrotnie słyszymy, że dobrze jest wypocić się w saunie, bo w ten sposób oczyścimy organizm z toksyn. Czy właśnie dlatego się pocimy? Nie. Ten naturalny, fizjologiczny proces służy przede...

Aktualizacja: 07.09.2013 18:09
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]

Kamil Durczok, redaktor naczelny i prezenter Faktów TVN, to jeden ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.