porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego warto poprawić zgryz aparatem ortodontycznym?
Dlaczego warto poprawić zgryz aparatem ortodontycznym? Aparat ortodontyczny to obecnie... najmodniejsza biżuteria. Nikt już się nie ...
Jak leczyć zapalenie krtani naturalnymi metodami? Co pić, a czego unikać?

Domowe sposoby na zapalenie krtani - jakie są?

Domowe sposoby na zapalenie krtani - jakie są?

Zapalenie krtani to nieprzyjemna dolegliwość, ale znaczną ulgę przynoszą w chorobie domowe sposoby.

fot.: Photos.com
Zapalenie krtani potrafi być bardzo uciążliwe. Chrypka, kaszel, a nawet utrata głosu skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Co ciekawe w walce z zapaleniem krtani najskuteczniejsze będą naturalne metody. Jakie? Jak wyleczyć zapalenie krtani domowymi sposobami?

Zapalenie krtani - domowe sposoby na wyleczenie

  • Gdy dopadnie nas zapalenie krtani bardzo ważne jest, aby pozwolić krtani na odpoczynek. Dlatego osoby z chrypą powinny mówić jak najmniej, także szeptem. W innym wypadku, w którymś momencie przeciążona krtań odmówimy nam posłuszeństwa i przez jakiś czas nie będziemy w stanie w ogóle mówić! 

  • Równie istotne co unikanie mówienia, jest odpowiednie nawilżenie gardła. Jeśli chorujemy w okresie jesienno-zimowym warto na odkręcone kaloryfery poukładać mokre ręczniki. Nieco droższą, ale skuteczniejszą wersją tego pomysłu są nawilżacze powietrza. 

  • Stan chorej krtani poprawią też nawilżające inhalacje. Wystarczy do 0.5 l parującej wody dodać łyżeczkę soli albo kilka kropel olejków eterycznych np. lawendowego czy rumiankowego, a następnie pochylić się nad naczyniem, głęboko wdychając opary. Głowę warto nakryć ręcznikiem. 

  • Aby nawilżyć i jednocześnie odkazić gardło warto kilka razy dziennie płukać je wodą z solą. Starym domowym środkiem na zapalenie krtani jest także sok z cebuli. Najskuteczniej zadziała pity co trzy godziny pijemy (porcja: 2 łyżeczki) i  zajadany łyżeczką miodu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.10.2013 16:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.