porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANCYH. Jakie są ceny pasków do glukometrów? Uwaga diabetycy, z listy refundacyjnej wypadły paski Cukrotest Teva. jest ...
Jak przyspieszyć leczenie po urazie? Co na opuchliznę, krwiaki i siniaki?

Jak leczyć krwiaki, siniaki i opuchliznę?

Okłady z kostek lodu i octu lub aplikacja maści z wyciągiem z arnik i - to najlepsze sposoby na zmniejszenie skutków uderzenia: krwiaka i opuchlizny.

W wyniku uderzenia mniejsze i większe naczynia krwionośne pękają. W ten sposób powstaje krwiak (bolące zasinienie). Ale można zminimalizować skutki urazu. Jak to zrobić? Od razu po uderzeniu trzeba uszkodzone miejsce mocno schłodzić. Najlepiej natychmiast przyłożyć kompres z lodu. Taki zabieg pozwoli na szybkie zamknięcie rozerwanych naczyń i tym samym zatamuje podskórne krwawienie. Co bardzo ważne, mocne schłodzenie wpływa też na nerwy i tym samym zminimalizuje także ból uszkodzonego miejsca.

Na szybkie gojenie się krwiaków dobry jest również wyciąg z arniki. W aptekach dostępne są maści z arniką, które przyspieszą proces wchłaniania rozlanej pod skórą krwi. Dodatkowo mają one właściwości przeciwbólowe.

Po uderzeniu powstaje też opuchlizna. Krwiaka i opuchliznę można zmniejszyć stosując okłady z octu lub popularnego Altacetu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
DARMOWE LEKI: Kto ma prawo do bezpłatnych leków DARMOWE LEKI: Kto ma prawo do bezpłatnych leków

Niektórzy pacjenci mają specjalne przywileje i nie muszą płacić za leki. Mają prawo do leków całkowicie bezpłatnych albo bezpłatnych do wysokości limitu finansowania ( czyli - za darmo, pod...

Aktualizacja: 17.04.2018 12:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.