porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Masaż relaksacyjny - na czym polega jego działanie odprężające?
Masaż relaksacyjny - na czym polega jego działanie odprężające? Masaż to doskonałe rozwiązanie, aby błyskawicznie rozładować stres i zregenerować ...
Sprawdzone naturalne sposoby na kłopoty z krążeniem krwi i niedotlenieniem organizmu

Jak poprawić krążenie krwi?

Jak poprawić krążenie krwi?

Ruszaj się - sport jest dobrym sposobem na poprawę złego krążenia.

fot.: Photos.com
Masz często zmarznięte ręce lub stopy, czasem czujesz drętwienie w kończynach, miewasz mroczki przed oczami, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy? To mogą być objawy złego krążenia krwi. Warto poznać metody na poprawę cyrkulacji krwi.

Na problemy z krążeniem krwi uskarża się w obecnych czasach wiele osób. Kiedyś ten problem dotyczył głównie ludzi starszych, jednak obecnie także młodsi i w sile wieku skarżą się na objawy złego krążenia. Powodem bywa rozpowszechniony obecnie siedzący tryb pracy i życia, długie godziny spędzane przed komputerem w zamkniętym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlaczego tak ważne jest, by poprawić cyrkulację krwi? Krążenie krwi pozwala na przenoszenie substancji odżywczych i tlenu do wszystkich części ciała. W przypadku zachwiania tego procesu może dojść do niedotlenienia poszczególnych organów, a co najgorsze – mózgu. To wpływa bardzo niekorzystnie na działanie całego organizmu.

>>> Jak sobie radzić z NISKIM CIŚNIENIEM? Co robić, gdy nasze ciśnienie tętnicze jest niskie? (KLIKNIJ)

Jak poprawić krążenie krwi?

Witaminy w diecie i suplementach mogą poprawić krążenie krwi. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy złego krążenia krwi, włącz do swojej codziennej diety potrawy bogate w wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, ale także kwasy omega 3. Na rynku jest wiele suplementów diety, które w jednej tabletce łączą wymienione składniki. Jeszcze lepiej, gdy powiększone są również o L-karnitynę oraz koenzym Q10, a także wyciąg z miłorzębu japońskiego. Działanie poprawiające krążenie krwi mają mają również ostre przyprawy takie jak: pieprz cayenne, imbir, a także  czy wyciąg z głogu. Pomóc może również picie zielonej herbaty. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Wake Forest w Winston-Salem w Północnej Karolinie wykazały, że regularne picie soku z buraków (do ½ litra dziennie) także może szybko poprawić krążenie krwi w mózgu.

>>> Jak POPRAWIĆ KRĄŻENIE krwi? KIEDY GROZI CI NIEDOTLENIENIE MÓZGU? (KLIKNIJ)

Pogorszenie krążenia krwi może wynikać z bezruchu. Stąd prosty wniosek, że poprawić możemy je, starając się wygospodarować codziennie trochę czasu na fizyczną aktywność, jak: jogging lub spacery, gimnastyka, jazda na rowerze. Najlepiej, by były to ćwiczenia na świeżym powietrzu – wtedy organizm będzie lepiej dotleniony. Jeśli brak ci na to czasu, staraj się w ciągu dnia wkomponować ruch fizyczny w codzienne zajęcia: zamiast korzystać windy, chodź po schodach, część trasy do pracy pokonuj pieszo. Jeśli masz siedzącą pracę, korzystaj z każdej okazji, żeby oderwać się od biurka, przejść się, zrobić kilka ćwiczeń: wymachów, przysiadów. Rób kółka stopami, napinaj łydki podczas siedzenia przy biurku - to także pobudzi cyrkulację krwi. Siedząc, nie zakładaj nogi na nogę, bo to utrudnia krążenie w kończynach. Warto mieć podnóżek, na którym mogłabyś oprzeć stopy tak, by nogi były wyprostowane.
Warto także przy okazji porannej toalety robić naprzemienne prysznice ciepłą oraz zimną wodą - to spowoduje wyrzut adrenaliny, co także pobudzi krążenie i sprawi, że od rana poczujesz się rozgrzany i rześki.
Uwaga: jeśli objawy złego krążenia krwi nie ustępują, warto udać się do lekarza. Może się bowiem okazać, że wynikają z innej przypadłości, lub też pogorszenie krążenia krwi jest tak zaawansowane, że nie można go pobudzić naturalnymi metodami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak podnieść ciśnienie tętnicze krwi?

O niskim ciśnieniu krwi mówimy, gdy zbliża się ono do wartości 90/60 mm Hg. Nie wolno tego lekceważyć, bo może być objawem poważnej choroby. Jeśli natomiast okaże się, że taka jest twoja "uroda”,...

Aktualizacja: 10.09.2013 06:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?

Ma dopiero 43 lata, za sobą prężną karierę polityczną, a ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.