porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Masaż relaksacyjny - na czym polega jego działanie odprężające?
Masaż relaksacyjny - na czym polega jego działanie odprężające? Masaż to doskonałe rozwiązanie, aby błyskawicznie rozładować stres i zregenerować ...
Sprawdzone naturalne sposoby na kłopoty z krążeniem krwi i niedotlenieniem organizmu

Jak poprawić krążenie krwi?

Jak poprawić krążenie krwi?

Ruszaj się - sport jest dobrym sposobem na poprawę złego krążenia.

fot.: Photos.com
Masz często zmarznięte ręce lub stopy, czasem czujesz drętwienie w kończynach, miewasz mroczki przed oczami, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy? To mogą być objawy złego krążenia krwi. Warto poznać metody na poprawę cyrkulacji krwi.

Na problemy z krążeniem krwi uskarża się w obecnych czasach wiele osób. Kiedyś ten problem dotyczył głównie ludzi starszych, jednak obecnie także młodsi i w sile wieku skarżą się na objawy złego krążenia. Powodem bywa rozpowszechniony obecnie siedzący tryb pracy i życia, długie godziny spędzane przed komputerem w zamkniętym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlaczego tak ważne jest, by poprawić cyrkulację krwi? Krążenie krwi pozwala na przenoszenie substancji odżywczych i tlenu do wszystkich części ciała. W przypadku zachwiania tego procesu może dojść do niedotlenienia poszczególnych organów, a co najgorsze – mózgu. To wpływa bardzo niekorzystnie na działanie całego organizmu.

>>> Jak sobie radzić z NISKIM CIŚNIENIEM? Co robić, gdy nasze ciśnienie tętnicze jest niskie? (KLIKNIJ)

Jak poprawić krążenie krwi?

Witaminy w diecie i suplementach mogą poprawić krążenie krwi. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy złego krążenia krwi, włącz do swojej codziennej diety potrawy bogate w wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, ale także kwasy omega 3. Na rynku jest wiele suplementów diety, które w jednej tabletce łączą wymienione składniki. Jeszcze lepiej, gdy powiększone są również o L-karnitynę oraz koenzym Q10, a także wyciąg z miłorzębu japońskiego. Działanie poprawiające krążenie krwi mają mają również ostre przyprawy takie jak: pieprz cayenne, imbir, a także  czy wyciąg z głogu. Pomóc może również picie zielonej herbaty. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Wake Forest w Winston-Salem w Północnej Karolinie wykazały, że regularne picie soku z buraków (do ½ litra dziennie) także może szybko poprawić krążenie krwi w mózgu.

>>> Jak POPRAWIĆ KRĄŻENIE krwi? KIEDY GROZI CI NIEDOTLENIENIE MÓZGU? (KLIKNIJ)

Pogorszenie krążenia krwi może wynikać z bezruchu. Stąd prosty wniosek, że poprawić możemy je, starając się wygospodarować codziennie trochę czasu na fizyczną aktywność, jak: jogging lub spacery, gimnastyka, jazda na rowerze. Najlepiej, by były to ćwiczenia na świeżym powietrzu – wtedy organizm będzie lepiej dotleniony. Jeśli brak ci na to czasu, staraj się w ciągu dnia wkomponować ruch fizyczny w codzienne zajęcia: zamiast korzystać windy, chodź po schodach, część trasy do pracy pokonuj pieszo. Jeśli masz siedzącą pracę, korzystaj z każdej okazji, żeby oderwać się od biurka, przejść się, zrobić kilka ćwiczeń: wymachów, przysiadów. Rób kółka stopami, napinaj łydki podczas siedzenia przy biurku - to także pobudzi cyrkulację krwi. Siedząc, nie zakładaj nogi na nogę, bo to utrudnia krążenie w kończynach. Warto mieć podnóżek, na którym mogłabyś oprzeć stopy tak, by nogi były wyprostowane.
Warto także przy okazji porannej toalety robić naprzemienne prysznice ciepłą oraz zimną wodą - to spowoduje wyrzut adrenaliny, co także pobudzi krążenie i sprawi, że od rana poczujesz się rozgrzany i rześki.
Uwaga: jeśli objawy złego krążenia krwi nie ustępują, warto udać się do lekarza. Może się bowiem okazać, że wynikają z innej przypadłości, lub też pogorszenie krążenia krwi jest tak zaawansowane, że nie można go pobudzić naturalnymi metodami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak podnieść ciśnienie tętnicze krwi?

O niskim ciśnieniu krwi mówimy, gdy zbliża się ono do wartości 90/60 mm Hg. Nie wolno tego lekceważyć, bo może być objawem poważnej choroby. Jeśli natomiast okaże się, że taka jest twoja "uroda”,...

Aktualizacja: 10.09.2013 06:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.