porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Czy warto się szczepić na kleszcze? Szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu uchroni nas przed zachorowaniem na ...
Mówimy, jak pozbyć się przykrego zapachu z ust

Jak pozbyć się przykrego zapachu z ust? Jak przywrócić świeży oddech?

Nie każdy dba o higienę jamy ustnej i nie każdy zdaje sobie sprawę, że przykry zapach z ust przeszkadza naszym rozmówcom. Zamiast utrudniać sobie życie, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się wstydliwego problemu. Mówimy, jak pozbyć się przykrego zapachu z ust.

Nieświeży oddech to duży problem, z którym boryka się większość ludzi. Stan uzębienia oraz zapach, zwłaszcza po spożywanych posiłkach, wpływają na zapach z ust. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że z przykrym zapachem można walczyć. Jak przywrócić świeży oddech? Podpowiadamy, jakie są sposoby na przykry zapach z ust.

Jak zwalczyć przykry zapach z ust?

Aby zlikwidować przykry zapach, najpierw należy ustalić przyczynę, która go wywołuje. Nie zawsze nie świeży oddech to wynik braku higieny jamy ustnej. Lekarz rodzinny pomoże rozpoznać z jakich powodów pacjent boryka się z tym problemem, wykluczy bądź zdiagnozuje choroby układu pokarmowego, oddechowego czy te o podłożu metabolicznym.

Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnej poważnej choroby, wówczas należy lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Chodzi przede wszystkim o częstsze i dokładniejsze mycie zębów. Zalegające resztki jedzenia pogłębiają próchnicę, a tej zaś towarzyszy przykry zapach z ust. Najlepszym sposobem zatem na przywrócenie świeżego oddechu jest dokładne szorowanie zębów, ale nie tylko.

Pomoc dentysty jest niezbędna m.in. przy leczeniu ubytków, usuwaniu kamienia i resztek korzeni. Aby z jamy ustnej wydobywał się przyjemniejszy zapach, oprócz mycia zębów po każdym posiłku wskazane jest także płukanie gardła specjalnymi płynami do mycia jamy ustnej. Stomatolodzy apelują, by codzienne mycie zębów zajmowało przynajmniej 2 minuty. Szczoteczka powinna wykonywać ruchy z góry na dół. Tak naprawdę na każdego zęba powinniśmy przeznaczyć aż 5 posunięć włoskami szczoteczki. Po szczotkowaniu zaleca się stosowanie nici dentystycznych, ponieważ tylko one mogą pozbyć się zalegających w szczelinach między zębami resztek jedzenia.

Pomocne i zdrowie dla szkliwa zębów są także gumy do żucia. Oczywistym jest również fakt, że palenie papierosów niszczy zęby i powoduje wydzielanie się wyjątkowo przykrego zapachu. Jeśli naprawdę chcemy go zwalczyć, nie może być mowy o korzystaniu z tej używki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nawyki dobre dla zębów. Jak dbać o piękny uśmiech? Nawyki dobre dla zębów. Jak dbać o piękny uśmiech?

Próchnica i choroby przyzębia grożą utratą zębów, ale też zwiększają ryzyko m.in. chorób sercowo-naczyniowych czy cukrzycy. Możesz się przed tym uchronić, dbając o zdrowie jamy ustnej. W jaki sposób?...

Czy guma do żucia może zastąpić pastę do zębów? Czy guma do żucia może zastąpić pastę do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej, odpowiednie mycie zębów przeciwdziała próchnicy i nieestetycznym przebarwieniom na zębach - to wiedzą chyba wszyscy. Pojawiło się jednak przekonanie, że tradycyjne mycie...

Jak czyścić zęby, gdy nosisz aparat? [RADY DENTYSTY] Jak czyścić zęby, gdy nosisz aparat? [RADY DENTYSTY]

Nie ulega wątpliwości, że osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Sama szczotka do zębów nie wystarczy. Trzeba mieć wycior, irygator i specjalne nici, które...

Aktualizacja: 25.03.2014 11:57
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Żyliński, książę milioner. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jan Żyliński to polski książę, urodzony i wychowany w Londynie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.