porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. Jakie ceny pasków do glukometrów? Przedstawiamy ceny wszystkich pasków do glukometrów z nowej listy leków ...
Alkoholik - kto może zostać alkoholikiem? Jak rozpoznać chorobę alkoholową?

Jak rozpoznać alkoholika?

Kto jest alkoholikiem? Czy ten co się upija, czy ten co pije codziennie? Może nim być i ten i ten. Mówimy jak rozpoznać chorobę alkoholową.

Jak rozpoznać alkoholika?

Alkoholik to nie tylko menel czy żul, który stoi w bramie lub prosi o pieniądze na ulicy. Według badań coraz więcej alkoholików to osoby "normalne", czyli klasa średnia, ale też dyrektorzy firm, artyści czy osoby duże sytuowane. Z wyglądu i zachowania nie sposób rozpoznać w nich alkoholików, bo nie wywracają się na ulicy, nie biją rodziny czy nie wynoszą sprzętu do lombardu.

>>> Lubię pić, ale CZY JESTEM ALKOHOLIKIEM? Jak sprawdzić, czy nie jesteś alkoholikiem? KLIKNIJ!


Coraz więcej osób, które  mają chorobę alkoholową wychodzi codziennie wieczorami ze znajomymi na miasto, albo pije w zaciszu domowym wino czy whisky. Łączy je jedno - nie mogą dłużej wytrzymać bez alkoholu. Nie potrafią odmówić, kiedy się jej oferuje trunki.

Przede wszystkim alkoholik ukrywa fakt, że pije, bo się tego wstydzi. Wstydzi się, bo po pijaku zmienia się jego osobowość - jest nieodpowiedzialny, niekonsekwentny, ma zaniki pamięci, bywa mitomanem, lekceważy problemy swojego picia. Poza tym lubi gromadzić alkohol. Często chowa go w dziwnych miejscach, aby rodzina się o tym nie dowiedziała. Zatem nie musi cuchnąć gorzelnią. Trzeba go tylko dobrze obserwować.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wino - jak wpływa na nasze zdrowie? Wino - jak wpływa na nasze zdrowie?

Picie alkoholu w zbyt dużych ilościach szkodzi zdrowiu. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, kiedy sięgamy po odrobinę czerwonego wina. Sprawdź, w jaki sposób wpływa ono na nasze zdrowie.

Aktualizacja: 17.04.2018 19:06
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.