porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przygotować się do tomografii?
Jak przygotować się do tomografii? Tomografia komputerowa to jedno z najczęściej wykonywanych obecnie badań diagnostycznych. ...
Sposoby na podmywanie się. Jak się dobrze podmywać. Jak się podmywać - przydatne informacje.

Jak się podmywać, by być zdrowym?

Jak się podmywać, by być zdrowym?
Dbanie o higienę okolic intymnych nie jest takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Wielu z nas pomimo codziennych kąpieli nie wie, jak prawidłowo zadbać o czystość okolic intymnych. Mówimy, jak podmywać się, aby być zdrowym.

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu Polacy nie mają w zwyczaju podmywać się wodą po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Niestety, często skutkuje to różnymi chorobami, problemami z okolicami intymnymi, wysypkami, podrażnieniami oraz alergiami. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i postępowaniu alergii jest używanie zapachowych, białych papierów toaletowych. Zawarte w nich środki konserwujące szkodliwie działają na okolice okołoodbytnicze. Specjaliści odradzają również używanie wilgotnych papierów toaletowych.

Jaka forma higieny jest najlepsza?

Prof. dr n. med. Alexander Herold, specjalista chorób odbytnicy w międzynarodowym ośrodku odbytnicy i jelita grunego (EDZ) z Mannheim zaleca jeden rodzaj dbania o higienę okolic intymnych: "Czysta woda - właściwie nie ma znaczenia, czy zimna, czy ciepła - zawsze jest najlepszym, bo najdokładniejszym i najdelikatniejszym sposobem. Absolutnie nie ma potrzeby stosowania dodatkowo mydła czy innych produktów do mycia(...) Woda dokładnie oczyszcza pupę, a przy tym nie powoduje podrażnień. Poza tym, jest najlepiej kontrolowanym, niezawierającym zarazków środkiem - w końcu to dokładnie ta sama woda, którą czerpiemy z kranu do spożycia".

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak prawidłowo myć ręce, żeby pozbyć się bakterii? Jak prawidłowo myć ręce, żeby pozbyć się bakterii?

Z badań WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wynika, że blisko 70 procent zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego wywołują bakterie przenoszone przez brudne ręce. Zaledwie 5 procent z nas prawidłowo...

Czy licówki są bezpieczne? Sprawdź jaki jest szybki sposób na piękny uśmiech.

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Niestety wiąże się on z ogromnymi kosztami, stresem, często nie wiedzą. Okazuje się, że nie ma się czego bać. A najszybszym sposobem na poprawę uśmiechu są...

Aktualizacja: 02.07.2014 21:10
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.