porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Mammografia - czy badanie mammograficzne jest bezpieczne dla zdrowia? Co myśli o mammografii Aneta Kręglicka? Czy mammografia jest niebezpieczna? Co o tym badaniu powiedziała Aneta ...
Jak ubrać się na spacer, aby ustrzec się boreliozy? Jakie są metody na odstraszenie kleszczy?

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami przed wyjściem do lasu lub parku? Jak odstraszyć kleszcze?

Jeśli boimy się, że na spacerze ukąsi nas kleszcz, warto zawsze ubrać się tak, aby zasłonić głowę i kończyny. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając się na spacer do parku lub do lasu? Jak uchronić się przed kleszczami? Jak je odstraszyć? Jakie preparaty są najlepsze na kleszcze?

Na głowę obowiązkowo trzeba założyć czapkę lub kaptur, a na resztę ciała – odzież osłaniającą jak największą jego powierzchnię. Ważne są długie nogawki i rękawy oraz kryjące, wysokie buty. Najlepiej nie zaszywać się głęboko w las, a chodzić wyznaczonymi wcześniej ścieżkami, omijać drzewa liściaste, krzewy i wysoką trawę.

Permetryna zabójcza dla kleszczy

Ubrania warto jest spryskać roztworem zabójczej dla kleszczy permetryny. W aptekach i kioskach są dostępne liczne preparaty zawierające ten składnik. Należy pamiętać, że preparatu nie stosujemy bezpośrednio na skórę.

Powrót ze spaceru: jak sprawdzić, czy nie mamy kleszcza?

Po powrocie ze spaceru należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Szczególnie ważne są oględziny: pachwin, pępka, fałdek skórnych i wszelkich miękkich części ciała.

Najpopularniejsze preparaty przeciw kleszczom

Do najpopularniejszych preparatów odstraszających groźne pajęczaki zaliczane są m.in.: Muszka, Biocanna i DEET.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Borelioza: jakie są rodzaje testów na boreliozę?

Wiosną jesteśmy zagrożeni atakiem kleszczy. A jeśli kleszcz nas ugryzie, zaczynamy się  martwić, czy nie zachorujemy na boreliozę. Za pomocą jakich testów możemy sprawdzić, czy w naszym organizmie...

Czym zarażają kleszcze? Gdzie w Polsce najwięcej jest groźnych kleszczy? Czym zarażają kleszcze? Gdzie w Polsce najwięcej jest groźnych kleszczy?

Chociaż kleszcze mają od 1 do kilku milimetrów, panicznie się ich boimy. Nikt przecież nie lubi mieć wysysanej krwi. No i jeszcze groźne choroby, których nosicielami są te małe pajęczaki. Niejednemu...

Światowy Dzień Zdrowia 2014 - choroby wektorowe [kleszcze] Światowy Dzień Zdrowia 2014 - choroby wektorowe [kleszcze]

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. W tym roku tematem przewodnim ochodów są choroby przenoszone przez wektory. Jednym z najgroźniejszych wektorów jest kleszcz. Sprawdź jak się przed...

Aktualizacja: 17.04.2018 15:09
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.