porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Menopauza. Jakie są suplementy dla kobiet w menopauzie? Suplementy diety dla kobiet w okresie menopauzy są wzbogacone o ...
Lewatywa to jeden z najstarszych znanych zabiegów leczniczych. Lewatywa ma za zadanie oczyścić jelita z toksyn i złogów, czyli ułatwić oczyszczanie organizmu.

Jak zrobić samodzielnie lewatywę? Lewatywa domowym sposobem

Lewatywa pozwala usunąć zalegające w jelitach toksyczne złogi i bakterie odpowiedzialne za zatruwanie organizmu. Prawidłowo przeprowadzona lewatywa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Sprawdź, jak samodzielnie zrobić lewatywę w domu.

Lewatywa to stosunkowo prosty zabieg, który można zaaplikować sobie samemu. Najlepiej zaopatrzyć się w jednorazowy zestaw do wykonywania lewatywy doodbytniczej, który jest dostępny w każdej aptece. W skład takiego zestawu wchodzi końcówka do lewatywy, wężyk i worek na płyn. Jak przy ich pomocy samodzielnie zrobić lewatywę?

>>> Głodówka oczyszczająca - jak ją przeprowadzić? Jak długo można stosować głodówkę? (KLIKNIJ)

Lewatywa krok po kroku

 • do worka na płyn wlej ok. 2 litrów wody, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny, która wspomoże proces oczyszczania - temperatura wody, potrzebnej do wykonania lewatywy, nie powinna przekraczać 40 st C - gorąca woda może podrażnić błonę śluzową jelita, powodując obrzmienia oraz ból w okolicy nerek, a zimna może wywołać zapalenie narządów płciowych lub pęcherza moczowego;

 • rozłóż na twardym podłożu (najlepiej na podłodze) ceratę, a następnie połóż się na boku;

 • posmaruj końcówkę węża wazeliną lub olejem i włóż do odbytu (powinno się w nim znaleźć ok. 8 cm rurki);

 • odblokuj dostęp wody z woreczka do wężyka i wlej wodę do jelita;

 • połóż się na plecach i wykonaj lekki masaż brzucha (najlepiej zgodnie ze wskazówkami zegara);

 • po kilku minutach wstań i wykonaj lekkie podskoki - prawdopodobnie dopiero wtedy dojdzie do wypróżnienia;

 • po zabiegu nie zapomnij umyć rurki!

Lewatywa: przeciwwskazania

 • perforacja jelita grubego

 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego

 • niedrożność jelit

 • niewydolność układu krążenia

 • niewydolność nerek

 • ból brzucha o nieznanej przyczynie

 • nudności, wymioty

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak sobie radzić z syndromem napięcia przedmiesiączkowego (PMS)?

Syndrom napięcia przedmiesiączkowego pojawia sie regularnie pod koniec cyklu. Wtedy psychika wpada w dołek, a ciało mocno daje ci się we znaki. Zastosuj wtedy naturalne metody, które złagodzą...

Aktualizacja: 23.08.2013 07:43
Autor: ap
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.