porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy warto stosować domowe sposoby wybielania zębów?
Czy warto stosować domowe sposoby wybielania zębów? Nasze babki wybielały zęby kredą lub cytryną, może więc warto ...

Która szczoteczka lepsza – elektryczna czy manualna?

Która szczoteczka lepsza – elektryczna czy manualna?

Która szczoteczka lepsza – elektryczna czy manualna?

fot.: Gettyimages.com
Tradycjonaliści nie uznają szczoteczek elektrycznych, zwolennicy nowoczesności szczoteczkę manualną chętnie odesłaliby do muzeum. Którzy mają rację?

Zęby myć trzeba, bo to warunek ich zdrowia, a do tego niezbędna jest odpowiednia szczoteczka – elektryczna czy tradycyjna? Każda z nich ma określone zalety.

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne są bardziej miękkie od tradycyjnych, a mimo to doskonale usuwają bakterie i osad nazębny. W dodatku ich miękkie włókna nie powodują podrażnień dziąseł, a wręcz przeciwnie – podczas mycia taką szczoteczką można (a nawet należy) bezpiecznie wykonać masaż dziąseł, dzięki czemu wyraźnie poprawia się ich ukrwienie.

>>> Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką elektryczną? [KLIKNIJ]

Niewątpliwą zaletą szczoteczek elektrycznych jest również to, że używając ich nie trzeba przejmować się techniką mycia zębów. Szczoteczki są tak zaprojektowane, aby ich odpowiednie ruchy (pulsacyjne, wirowe) dobrze czyściły zęby. Stąd uczucie, jakby po umyciu zęby były bardziej gładkie, niż w przypadku tradycyjnego odpowiednika.

Wiele szczoteczek elektrycznych ma także wbudowany timer, co pozwala kontrolować czas mycia zębów. Nowsze generacje takich urządzeń mają też możliwość doboru programu mycia – w połączeniu z odpowiednią końcówką (głowicą) umożliwia to np. wybielanie zębów albo pielęgnację zębów wrażliwych.

Szczoteczki tradycyjne

Szczoteczki tradycyjne dają ogromne możliwości doboru ich zależnie od problemu i potrzeb. Mają różnej wielkości i kształtu główki, włókna o różnej twardości i ułożeniu. W jednych szczoteczkach ułożenie włosia pozwala wyczyścić dokładnie przestrzenie międzyzębowe i masować dziąsła, w innych włókna są delikatne dla szkliwa, a doskonale usuwają płytkę i osad nazębny. Są szczoteczki przeznaczone dla osób z paradontozą czy pragnących zęby rozjaśnić. Wiele z nich ma też specjalnie dostosowane końcówki, które czyszczą język i usuwają przebarwienia.

Szczoteczka tradycyjna jest wręcz niezastąpiona przy bardzo zaawansowanej chorobie przyzębia, a także po rozległych zabiegach, takich jak np. chirurgiczna odbudowa tkanki przyzębia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak czyścić zęby, gdy nosisz aparat? [RADY DENTYSTY] Jak czyścić zęby, gdy nosisz aparat? [RADY DENTYSTY]

Nie ulega wątpliwości, że osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Sama szczotka do zębów nie wystarczy. Trzeba mieć wycior, irygator i specjalne nici, które...

Jakie nawyki są szkodliwe dla zębów? Jakie nawyki są szkodliwe dla zębów?

Regularne wizyty u dentysty i staranne szczotkowanie zębów nie zawsze wystarczą, by mieć piękny uśmiech. Warto więc wiedzieć czego unikać, by nie szkodzić zębom.

Chipsy na zęby - co to takiego? Chipsy na zęby - co to takiego?

Piękne, idealnie kształtne i białe zęby to nie zawsze zasługa natury. Taki efekt można uzyskać również dzięki licówkom, a teraz także... chipsom.

Aktualizacja: 06.08.2014 08:54
Autor: Anna Guttman
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]
Beata Szydło: rodzina [mąż, dzieci]

Polityczną karierę Beata Szydło zawdzięcza sobie, rodzinie, która ją wspiera ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.