porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kalendarz pylenia roślin - co kiedy pyli? Wiosna spędza alergikom sen z powiek, ponieważ w tym okresie ...
Najlepsze miejsca na poratowanie zdrowia, jakie sanatorium wybrać?

Uzdrowiska, sanatoria i szpitale uzdrowiskowe w Polsce - GDZIE WYJECHAĆ?

Sanatorium, szpital uzdrowiskowy, uzdrowisko - dlaczego warto tam jechać? Dochodzenie do zdrowia po operacjach, kuracje w leczniczym klimacie, zabiegi, inhalacje i popijanie wód mineralnych są najskuteczniejsze w miejscach sprawdzonych przez kilka pokoleń kuracjuszy. Nie bez powodu uzdrowiska są oblegane przez okrągły rok. Gdzie wyjechać dla podreperowania zdrowia?

Choć uzdrowisk w Polsce jest wiele, tylko część z nich można określić jako najlepsze. Niektóre funkcjonują od początku XIX wieku, rozwinęły się w prawdziwe molochy lecznicze. Skądinąd wiadomo, że najlepiej czujemy się w kameralnych sanatoriach i pensjonatach, ale tak naprawdę najważniejsze są naturalne źródła lecznicze i zdrowotny klimat.

Uzdrowiska: dokąd warto pojechać?

Ciechocinek  położony między Toruniem a Włocławkiem, nad Wisłą. Na przełomie XVIII i XIX wieku zbudowano tu największe
w Europie tężnie. Za pomocą kąpieli solankowych, jodobromowych i siarkowych leczy się tu choroby: układu krążenia, ginekologiczne, dróg oddechowych, nerwice i reumatyzm. Stosuje się także zabiegi takie jak irygacje i inhalacje. 

Busko Zdrój położone w Górach Świętokrzyskich, 47 km od Kielc. Występujące tu mineralne źródła siarczano-słone są unikalne
na skalę europejską. Leczy się tu choroby: reumatyczne, dermatologiczne i stany pourazowe.

Nałęczów koło Puław. Tu bije źródło słynnej nałęczowianki. Tu leczy się nerwy i serce. Jedno z sanatoriów specjalizuje się w kurowaniu pacjentów po przeszczepie serca.
 
Szczawnica położona w Beskidzie Niskim, 32 km od Nowego Targu. Źródła mineralne i wspaniały klimat sprzyjają leczeniu dróg oddechowych. Znajduje się tu 12 źródeł kwaśnych wód zwanych szczawami.

Lądek Zdrój
koło Kłodzka. Lecznicze wody to radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe pomagające leczyć choroby: reumatyczne i schorzenia ortopedyczne. Wspaniały klimat i krajobrazy pobliskich Gór Złotych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile kosztuje pobyt w sanatorium? Ile kosztuje pobyt w sanatorium?

Pobyt w sanatorium może być świetną alternatywą dla urlopu! Pamiętaj jednak, że bez skierowania z ZUS za wszystko musisz zapłacić!

Kąpiele w solance - na co pomagają?

Kąpiel w solance to wyjątkowo przyjemna terapia lecznicza. Woda wzbogacona minerałami ma dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych. Jakie dolegliwości leczy kąpiel solankowa?

Jak załatwić sanatorium krok po kroku? Jak się dostać do sanatorium? Formalności w NFZ Jak załatwić sanatorium krok po kroku? Jak się dostać do sanatorium? Formalności w NFZ

Sanatorium to świetna okazja do tego, by zatroszczyć się o zdrowie, a jednocześnie odpocząć od trudów dnia codziennego. Aby załatwić sanatorium, trzeba przejść przez kilkuetapową procedurę. Jak to...

Aktualizacja: 30.04.2013 20:01
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.