porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kalendarz pylenia roślin - co kiedy pyli? Wiosna spędza alergikom sen z powiek, ponieważ w tym okresie ...
Najlepsze miejsca na poratowanie zdrowia, jakie sanatorium wybrać?

Uzdrowiska, sanatoria i szpitale uzdrowiskowe w Polsce - GDZIE WYJECHAĆ?

Sanatorium, szpital uzdrowiskowy, uzdrowisko - dlaczego warto tam jechać? Dochodzenie do zdrowia po operacjach, kuracje w leczniczym klimacie, zabiegi, inhalacje i popijanie wód mineralnych są najskuteczniejsze w miejscach sprawdzonych przez kilka pokoleń kuracjuszy. Nie bez powodu uzdrowiska są oblegane przez okrągły rok. Gdzie wyjechać dla podreperowania zdrowia?

Choć uzdrowisk w Polsce jest wiele, tylko część z nich można określić jako najlepsze. Niektóre funkcjonują od początku XIX wieku, rozwinęły się w prawdziwe molochy lecznicze. Skądinąd wiadomo, że najlepiej czujemy się w kameralnych sanatoriach i pensjonatach, ale tak naprawdę najważniejsze są naturalne źródła lecznicze i zdrowotny klimat.

Uzdrowiska: dokąd warto pojechać?

Ciechocinek  położony między Toruniem a Włocławkiem, nad Wisłą. Na przełomie XVIII i XIX wieku zbudowano tu największe
w Europie tężnie. Za pomocą kąpieli solankowych, jodobromowych i siarkowych leczy się tu choroby: układu krążenia, ginekologiczne, dróg oddechowych, nerwice i reumatyzm. Stosuje się także zabiegi takie jak irygacje i inhalacje. 

Busko Zdrój położone w Górach Świętokrzyskich, 47 km od Kielc. Występujące tu mineralne źródła siarczano-słone są unikalne
na skalę europejską. Leczy się tu choroby: reumatyczne, dermatologiczne i stany pourazowe.

Nałęczów koło Puław. Tu bije źródło słynnej nałęczowianki. Tu leczy się nerwy i serce. Jedno z sanatoriów specjalizuje się w kurowaniu pacjentów po przeszczepie serca.
 
Szczawnica położona w Beskidzie Niskim, 32 km od Nowego Targu. Źródła mineralne i wspaniały klimat sprzyjają leczeniu dróg oddechowych. Znajduje się tu 12 źródeł kwaśnych wód zwanych szczawami.

Lądek Zdrój
koło Kłodzka. Lecznicze wody to radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe pomagające leczyć choroby: reumatyczne i schorzenia ortopedyczne. Wspaniały klimat i krajobrazy pobliskich Gór Złotych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile kosztuje pobyt w sanatorium? Ile kosztuje pobyt w sanatorium?

Pobyt w sanatorium może być świetną alternatywą dla urlopu! Pamiętaj jednak, że bez skierowania z ZUS za wszystko musisz zapłacić!

Kąpiele w solance - na co pomagają?

Kąpiel w solance to wyjątkowo przyjemna terapia lecznicza. Woda wzbogacona minerałami ma dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych. Jakie dolegliwości leczy kąpiel solankowa?

Jak załatwić sanatorium krok po kroku? Jak się dostać do sanatorium? Formalności w NFZ Jak załatwić sanatorium krok po kroku? Jak się dostać do sanatorium? Formalności w NFZ

Sanatorium to świetna okazja do tego, by zatroszczyć się o zdrowie, a jednocześnie odpocząć od trudów dnia codziennego. Aby załatwić sanatorium, trzeba przejść przez kilkuetapową procedurę. Jak to...

Aktualizacja: 30.04.2013 20:01
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.