porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest METEOROPATIA? Komu zagraża nadwrażliwość na zmianę pogody? Meteoropaci nie są hipochondrykami, ani osobami przewrażliwionymi na punkcie swojego ...
Jak leczyć depresję? W walce z chorobą nie warto polegać wyłącznie na wsparciu farmakologicznym. Niezbędna jest również psychoterapia.

Jak leczyć depresję - czy leki wystarczą? LEKAMI czy bez leków?

Jak leczyć depresję bez leków? Depresja to choroba ciała i umysłu. Aby skutecznie leczyć depresję, nie można ograniczać się wyłącznie do leków psychotropowych. Konieczne jest również korzystanie z psychoterapii. Tylko takie działanie może sprawić, że wygrasz z depresją.

Jak całkowicie wyleczyć depresję?

Leczenie depresji trwa zazwyczaj od sześciu miesięcy do roku. Oczywiście, każdy przypadek jest inny. Po zdiagnozowaniu depresji przez psychiatrę, nie można ograniczać się do przyjmowania przepisanych przez lekarza leków psychotropowych. One co prawda stabilizują poziom serotoniny w mózgu, nie czynią jednak chorego odpornym na bodżce, które wywołują u niego depresyjne stany.

Leki psychotropowie to tylko wstęp do leczenia depresji

To psychiatra wypisuje receptę na leki psychotropowe. On powinien też bardzo dokładnie określić sposób przyjmowania leków. Ważne jest to, żeby pacjent zdawał sobie sprawę z tego, że najważniejsza podczas leczenia depresji jest konsekwencja. Samowolne odstawienie leków lub też zmniejszenie ich dawki może doprowadzić do nasilenia objawów, a nawet prób samobójczych. 

W początkowym okresie leczenia depresji chory powinien przebywać w towarzystwie. To bardzo ważne, bo podczas pierwszych dwóch tygodni bardzo często dochodzi do nasilenia objawów. Wtedy też pacjenci często rezygnują z przyjmowania leków. 

Przyjmowaniu leków powinna towarzyszyć zawsze psychoterapia

Psychiatra zawsze kieruje swojego pacjenta do psychologa. Psychoterapia jest niezwykle ważne, bo tylko tak chory na depresję, może nauczyć się bronić przed sytuacjami, które odziałują na niego negatywnie. Psychoterapia pomaga też znaleźć przyczynę popadania w depresyjne stany. Czy to będzie psychoterapia indwywidualna czy grupowa, żależy od stanu pacjenta. W początkowym etapie leczenia depresji, zazwyczaj poleca się psychoterapię indywidualną. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są RODZAJE DEPRESJI? Jakie są RODZAJE DEPRESJI?

Jest kilka rodzajów depresji, jednak bez względu na jej typy, każdy przypadek depresji może być wywołany różnymi czynnikami - od trudnych przeżyć po zaburzenia hormonalne.

Depresja sezonowa - czym się różni od typowej depresji?

Depresja sezonowa to chwilowe obniżenie nastroju. Mówimy, jak odróżnić ją od klasycznej depresji.

Urodzić dziecko i nie zwariować. Jak to zrobić?

Poród to wysiłek porównywalny z tym jakiego potrzeba, by przerzucić 4 TONY WĘGLA! Poród to także ból. Urodzenie dziecka to najpiękniejsze przeżycie dla kobiety i najwspanialszy moment w jej życiu....

Aktualizacja: 04.06.2014 08:57
Autor: Maria Bicz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Psychologia społeczna, klasyczna. Wiele artykułów - tylko sprawdzone porady - z zakresy psychoterapii, psychologii zdrowia i ewolucyjnej. Również testy psychologiczne np. test depresji. Jak wywalczyć optymalną pensję? Psychologia testy. Psychologia studia. Psychologia społeczna. Psychologia forum. Psychologia kliniczna. Jak powinny wyglądać relacje rodziców z trenerem? Jak poznać i wykorzystać ludzką psychikę - poznać, poprzez obserwację? Psychologia UJ. Psychologia książki. Psychologia definicja. Jak wyrzuty sumienia wpływają na nasze życie? Jak prowadzić rozmowę? Jak mogę się zbliżyć do żony, żeby jej zaczęło zależeć na nas? Psychologia jak manipulowac. Psychologia jak rozmawiać. Psychologia jak zapomnieć. Psychologia jak rozpoznać kłamstwo. Psychologia jak pomóc. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.