porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak nie dać się zmanipulować reklamie? Jak się oprzeć stereotypom w niej zawartym? Jak nie ulec szantażowi emocjonalnemu? Reklamodawcy stosują różnorodne chwyty, by tylko skusić potencjalnych klientów. Od ...
Pewność siebie zależy od tego czy się akceptujemy. Zobacz jak stać się pewnym siebie.

Jak stać się PEWNYM SIEBIE? Jak zyskać pewność siebie?

Jak stać się PEWNYM SIEBIE? Jak zyskać pewność siebie?
Brak pewności siebie bywa bardzo bolesny. fot.: sxc.hu
Brak pewności siebie znacząco obniża komfort funkcjonowania w społeczeństwie i sprawia, że trudniej nam osiągnąć wyznaczone cele. Nie mogąc ich realizować ryzykujemy dalsze obniżanie poczucia własnej wartości.  Oto kilka rad, jak zwiększyć pewność siebie.

U podstaw pewności siebie leży poczucie własnej wartości. Kiedy jest ono zaniżone nie tylko szwankuje nasze postrzeganie własnej osoby, ale widzenie siebie uzależniamy od tego, jak nas osądzają inni. Najważniejszą wskazówką jest więc zwiększenie poczucia własnej wartości – można to osiągnąć dzięki pracy nad sobą (na rynku jest wiele dobrych książek typu „Jak zwiększyć poczucie własnej wartości”, które oferują trening personalny).

Uwolnienie się od dręczącego pytania „co myślą o nas inni” to krok w dobrym kierunku. Zaakceptuje siebie ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami, przypomnij sobie wszystko, z czego możesz być dumny. Jakie masz cechy charakteru, które sam w sobie cenisz?

Mów zawsze to, co myślisz, i bądź wierny swoim przekonaniom. Paradoksalnie, taka postawa zyskuje szacunek otoczenia. Zrezygnuj z chęci przypodobania się innym, bo skutek jest zwykle odwrotny do zamierzonego.

Spróbuj robić rzeczy, które zwykle powodowały, że czułeś się niekomfortowo, możesz zacząć na przykład od uśmiechania się do ludzi na ulicach. Z czasem lęk przed tymi sytuacjami zniknie, a wraz z pozbyciem się strachu, wzrośnie twoja pewność siebie.

Nie wyobrażaj sobie najgorszych scenariuszy i zerwij z fatalistycznym myśleniem. Możesz za to wizualizować sobie siebie jako człowieka sukcesu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy pewność siebie przeradza się w niebezpieczną pychę?

„Wyścig szczurów” wymusza na ludziach umacnianie własnego ego. Wmawia się im, że aby osiągnąć sukces muszą być pewni siebie, bez kompleksów, śmiało sięgający po swoje.

NIE WSTYDŹ SIĘ! Przeczytaj JAK POZBYĆ SIĘ NIEŚMIAŁOŚCI? Sposoby walki z nieśmiałością

Stresują cię wstąpienia publiczne? Boisz się zawierać nowe znajomości? Nie potrafisz wyrazić siebie? Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiemy jak sobie radzić z nieśmiałością. Znajdziesz tu...

Aktualizacja: 15.08.2012 15:14
Autor: EK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Psychologia społeczna, klasyczna. Wiele artykułów - tylko sprawdzone porady - z zakresy psychoterapii, psychologii zdrowia i ewolucyjnej. Również testy psychologiczne np. test depresji. Jak wywalczyć optymalną pensję? Psychologia testy. Psychologia studia. Psychologia społeczna. Psychologia forum. Psychologia kliniczna. Jak powinny wyglądać relacje rodziców z trenerem? Jak poznać i wykorzystać ludzką psychikę - poznać, poprzez obserwację? Psychologia UJ. Psychologia książki. Psychologia definicja. Jak wyrzuty sumienia wpływają na nasze życie? Jak prowadzić rozmowę? Jak mogę się zbliżyć do żony, żeby jej zaczęło zależeć na nas? Psychologia jak manipulowac. Psychologia jak rozmawiać. Psychologia jak zapomnieć. Psychologia jak rozpoznać kłamstwo. Psychologia jak pomóc. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.