porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pobudzić czakry? Ćwiczenia Jest 5 ćwiczeń, które odblokowują czakry, zapewniając tym samym właściwy ...
Agonia to ostanie dwie doby w życiu chorującej osoby. Wcześniej u chorego wystąpi postępujące chudnięcie, osłabienie, częste zapadanie w sen i bardzo zmniejszony apetyt. Jakie są objawy agonii?

Jakie są objawy agonii? Jak rozpoznać agonię?

Jak rozpoznać agonię? To stan, który warto nauczyć się rozpoznawać. Faza agonii jest jedną z końcowych faz umierania. To ostatnie 48 godzin w życiu osoby chorującej. Oto objawy agonii.

Jakie są objawy agonii? To jedna z końcowych faz umierania. To ostanie dwie doby w życiu chorującej osoby. Wcześniej u chorego wystąpi postępujące chudnięcie, osłabienie, częste zapadanie w sen i bardzo zmniejszony apetyt. Kolejne tygodnie to prawdziwa apatia. Chory prawie tylko śpi, i niemal nic nie mówi. Jest zdezorientowany, ma przywidzenia oraz myli wydarzenia z przeszłości. Inne objawy to spadek ciśnienia krwi i temperatury ciała, nieregularny oddech, częste pocenie się, rzężenie i kaszel.

>>> Oznaki umierania. Co się dzieje z człowiekiem na kilka dni i godzin przed śmiercią? KLIKNIJ!

Objawy agonii

Oto objawy ostatnich dwóch, trzech dób przed śmiercią. Zobacz jak rozpoznać, że zgon jest już blisko:

 • głośny oddech zwany też „rzężeniem przedśmiertnym" – ten typowy dla procesu umierania objaw dotyczy 90% umierających. Powodem takiego stanu jest osłabienie siły mięśniowej mięśni gardła, krtani i tchawicy. Choremu  można pomóc odpwoeidnio go układając - pozycja wysoka lub półwysoka oraz zachowując właściwą temperaturę i wilgotności powietrza ,
 • wyostrzone rysy twarzy,
 • woskowa cera,
 • brunatny kolor skóry,
 • problemy z oddawaniem moczu,
 • silny ból - głównie przez odleżyny,
 • sinica (głównie takich części ciała jak wargi, palce i płatki uszu),
 • omamy, urojenia, objawy wytwórcze i odbieranie nieistniejących  bodźców,
 • duszność i panika oddechowa, lęk przed uduszeniem,
 • suchość w jamie ustnej,
 • postępujące odwodnienie organizmu,
 • podsypianie, utraty przytomności,
 • brak kontaktu i utrudniona komunikacja z chorym.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 04.09.2013 14:01
Autor: Kamil Olak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Tomczak, biznesmen od afery Durczoka - kim jest?

Zbigniew Tomczak to biznesmen, o którym stało się głośno w ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Psychologia społeczna, klasyczna. Wiele artykułów - tylko sprawdzone porady - z zakresy psychoterapii, psychologii zdrowia i ewolucyjnej. Również testy psychologiczne np. test depresji. Jak wywalczyć optymalną pensję? Psychologia testy. Psychologia studia. Psychologia społeczna. Psychologia forum. Psychologia kliniczna. Jak powinny wyglądać relacje rodziców z trenerem? Jak poznać i wykorzystać ludzką psychikę - poznać, poprzez obserwację? Psychologia UJ. Psychologia książki. Psychologia definicja. Jak wyrzuty sumienia wpływają na nasze życie? Jak prowadzić rozmowę? Jak mogę się zbliżyć do żony, żeby jej zaczęło zależeć na nas? Psychologia jak manipulowac. Psychologia jak rozmawiać. Psychologia jak zapomnieć. Psychologia jak rozpoznać kłamstwo. Psychologia jak pomóc. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.