porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Obserwator - charakterystyka osobowości według enneagramu
Obserwator - charakterystyka osobowości według enneagramu Enneagramowa Piątka to zdystansowany obserwator, dla którego ważna w życiu ...
Dlaczego skromność uznaje się za wartościową, pozytywną cechę charakteru?

Skromność to wada czy zaleta? Dlaczego warto być skromnym?

Skromność to wada czy zaleta? Dlaczego warto być skromnym?

Dlaczego skromność uznaje się za wartościową, pozytywną cechę charakteru?

fot.: thinkstockphotos.com
Skromność to jedna z bardziej cenionych cech charakteru. Ludzie skromni cieszą się szacunkiem i sympatią otoczenia, choć nie zawsze jest to zaleta, która ułatwia życie. Dlaczego więc warto być skromnym?

Skromność nie zawsze pomaga w codziennym życiu, ale ludzie, których wyróżnia ta cecha charakteru, często są uważani za wspaniałych przyjaciół, partnerów, a nawet pracowników. Skromne osoby przyciągają do siebie ludzi - dobrze czujemy się w ich otoczeniu, orientujemy się, że możemy im ufać, a ponadto wiemy, że zawsze wysłuchają naszych problemów i zwierzeń. Dlatego warto być skromnym - jeśli będziesz pielęgnował w sobie tę cechę, będziesz miał więcej przyjaciół, a ludzie sami zaczną do ciebie lgnąć. 

Dlaczego skromność jest cenioną cechą charakteru?

Skromność jest uznawana za pozytywną cechę charakteru, bo kojarzy się z pokorą, usłużnością. Ludzie skromni potrafią wstawiać się za innymi, są gotowi sami z siebie bronić innych i  stawać za nimi murem. Choć skromność nie rzuca się w oczy od razu, jeśli już ją dostrzeżemy, potrafimy docenić - choćby dlatego, że w dzisiejszym świecie nie jest częstą zaletą. 

Ludzie skromni często są uduchowieni i wyciszeni. Nie są zarozumiali, nie uważają się za lepszych od innych - wykonują swoje obowiązki najlepiej jak potrafią i nie domagają się za nie nagród. Dlatego są bardzo cenieni przez pracodawców. Skromność pomaga im rzetelnie pracować i nie dopominać się wciąż o kolejne podwyżki czy ułatwienia. 

>>> Więcej artykułów z dziedziny psychologii [KLIKNIJ!]

Skromność uznaje się za zaletę tylko wtedy, kiedy chodzi o tę prawdziwą, która oznacza otwartą, pozbawioną pychy postawę. Ludzie fałszywie skromni, którzy wciąż umniejszają swoje zasługi, a tak naprawdę liczą na pochwały środowiska, nie cieszą się sympatią, a ich fałszywość jest szybko wyczuwalna. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 30.12.2014 14:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Psychologia społeczna, klasyczna. Wiele artykułów - tylko sprawdzone porady - z zakresy psychoterapii, psychologii zdrowia i ewolucyjnej. Również testy psychologiczne np. test depresji. Jak wywalczyć optymalną pensję? Psychologia testy. Psychologia studia. Psychologia społeczna. Psychologia forum. Psychologia kliniczna. Jak powinny wyglądać relacje rodziców z trenerem? Jak poznać i wykorzystać ludzką psychikę - poznać, poprzez obserwację? Psychologia UJ. Psychologia książki. Psychologia definicja. Jak wyrzuty sumienia wpływają na nasze życie? Jak prowadzić rozmowę? Jak mogę się zbliżyć do żony, żeby jej zaczęło zależeć na nas? Psychologia jak manipulowac. Psychologia jak rozmawiać. Psychologia jak zapomnieć. Psychologia jak rozpoznać kłamstwo. Psychologia jak pomóc. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.