porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy istnieją zakazane imiona?
Czy istnieją zakazane imiona? Rodzice zawsze chcą wybrać dla swoje dziecka oryginalne i ładne ...

Co zabrać na piknik z dzieckiem?

Co zabrać na piknik z dzieckiem?
Piękna pogoda za oknem sprzyja wypadom za miasto. Oczywiście podstawowym atrybutem pikniku jest prowiant, ale w przypadku wyprawy z dziećmi, warto jeszcze pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, jakich? Zobacz sam.

Doświadczeni rodzice wiedzą, że wypad z dzieckiem za miasto może przerodzić się w prawdziwą wyprawę! Warto dlatego wcześniej zaplanować, co ze sobą zabrać, a co okaże się zbędnym bagażem. Przygotowaliśmy 5 rzeczy, które warto mieć organizując piknik z dziećmi.

1. Krem ochronny

Jeśli planujemy spędzić dzień na świeżym powietrzu, to absolutna konieczność. Warto posmarować dziecko przed wyjściem z domu, ale potem też za parę godzin powtórzyć jego aplikację: przynajmniej na bardzo wyeksponowanych miejscach.

2. Mokre chusteczki

To niezastąpieni pomocnicy mamy. Są niezwykle przydatne nie tylko w przypadku bardzo małych dzieci, ale też starszych, a nawet dorosłych. Gdy do wody daleko, idealnie zmyją nasze ręce np. z lepkiego soku po owocach czy lodach.

3. Ubranie na przebranie

Wiele jest zdarzeń, które mogą wymagać zmiany ubrania: zalanie go piciem, ubrudzenie jedzeniem, ale też niespodziewany upadek czy inne. W przypadku bardzo małych dzieci, warto mieć zapasowy zestaw ubrań (taki jak ma na sobie).

4. Coś na owady

W dzisiejszych czasach to absolutna podstawa. Ukąszenie przez owada to nie tylko niekomfortowe uczucie, ale też ryzyko zarażenia się groźną chorobą np. boleriozą. Choć nie ma w stu procentach skutecznego środka przeciwko owadom, zawsze w pewnym stopniu odstrasza on niepożądane insekty.

5. Zabawkę lub ulubioną książeczkę

Uchroni nas to przed: "Mamo, nudzi mi się". A i sami rodzice będą mieli chwilkę wytchnienia.

6. Kocyk do przykrycia i poduszeczka

Każdy z nas wie, że świeże powietrze sprzyja relaksowi. Senność może przyjść w każdym momencie i na tę ewentualność też trzeba być przygotowanym.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2015 07:31
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?

Bruce Jenner stał się znany jako mąż Kris Jenner, która ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.