porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Buty na jesień dla dziecka. Jakie wybrać?
Buty na jesień dla dziecka. Jakie wybrać? Jesień to pora roku, która wymaga szczególnej ochrony stóp. Jesienne ...
Latawiec ze słomek krok po kroku

Jak zrobić latawiec ze słomek?

Jak zrobić latawiec ze słomek?
fot.: Flickr.com/redagainPatti
Latawiec ze słomek do napojów będzie świetną zabawką, może mało praktyczną, ale jakże miłą dla oka! Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak zrobić latawiec ze słomek i kolorowej krepiny.

Latawiec ze słomek do napojów może być ciekawą, rozwijającą zabawką, a jeszcze więcej frajdy sprawia samodzielne wykonanie takiego latawca. Poniżej podajemy instrukcję, jak zrobić latawiec ze słomek. Na początek należy przygotować niezbędne przedmioty, takie jak: długie słomki do napojów (24 sztuki), kolorowę krepinę (trzy kolory), mocny sznurek (najlepiej szpagat), linijkę, klej, ołówek, nożyczki i długi, cienki drucik (musi bez problemu przechodzić przez rurkę).

Gdy skompletujemy nasz przybornik, może zabrać się do dzieła.

1. Najpierw odcinamy ruchome końcówki rurek (tuż za zgięciem).
2. Bierzemy drucik. Na jednym końcu tworzymy haczyk, resztę prostujemy.
3. Na końcu sznurka zawiązujemy małą pętelkę i zaczepiamy ją o haczyk. Na tak przygotowanej bazie ze sznurka i drutu będziemy nawlekać słomki i tworzyć szkielet latawca.
4. Na drucik nawlekamy po kolei trzy rurki i przeciągamy je na sznurek.
5. Z nawleczonych rurek tworzymy trójkąt (każda rurka jest bokiem trójkąta) i mocno związujemy końcówki sznurka.
6. Przez jedną z rurek przewlecz drucik ze sznurkiem i nawlecz na niego dwie słomki. W ten sposób, po złączeniu słomek, powstanie drugi trójkąt. Razem trójkąty utworzą rąb.
7. Do połączonych trójkątów przywiąż jeszcze jedną słomkę i zegnij tak, by powstał przestrzenny czworościan.
8. Wykonaj jeszcze trzy takie same czworościany zgodnie z powyższą instrukcją.
9. Weź kawałek krepiny i ustaw na niej jeden czworościan. Następnie posługując się linijką i ołówkiem, odrysuj kształt podstawy, zachowując jednak odległość od jej brzegów ok. 1,5 cm. Pozwoli to przymocować krepinę do brzegów czworościanu. Będą to ścianki naszego latawca.
10. Wytnij z krepiny narysowany trójkąt i zetnij jego wierzchołki, tak aby powstał sześcian. Zrób w podobny sposób ścianki dla wszystkich czworościanów.
11. Wyciętymi trójkątami bez czubków oklej po dwie ściany w każdym czworościanie, zawijając półtoracentymetrowy  margines wokół rurek.
12. Tak oklejone czworościany ustaw w kształcie trójkąta, tak, by stykały się czubkami. Kolorowe ściany na zewnątrz. Zwiąż ich podstawy.
13. Na górze postaw ostatni czworościan, tak by powstała piramida. Przywiąż go solidnie do podstawy.
14. Przywiąż sznurek do latawca i gotowe!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.09.2014 10:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.