porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym zająć dziecko w święta? ZABAWY DLA DZIECI 2-LETNICH
Czym zająć dziecko w święta? ZABAWY DLA DZIECI 2-LETNICH Jak najczęściej spędzamy święta z dziećmi? Odpowiedź jest najczęściej jedna ...
Jedzenie na ŚWIĘTA- co przygotować dla DZIECI?

Co przygotować dla DZIECI (do jedzenia) na ŚWIĘTA?

Co przygotować dla DZIECI (do jedzenia) na ŚWIĘTA?

Co przygotować dla dzieci na święta?

fot.: Flickr.com/Marcela Quiroga
Zbliżają się święta i czas przygotować wigilijne potrawy. Co jednak przygotować dla małego dziecka? Jak sprawić, by razem z nami uczestniczył w tej uroczystej kolacji. Postny barszczyk czy odpowiednio przygotowana ryba po grecku zasmakują twojemu maluchowi.

Zbliża się Boże Narodzenie i w większości domów rozpoczynają się przygotowania do świąt. W kuchni zaczyna się większy ruch, czas przygotować świąteczne potrawy. Jadłospis jest większości osób znany. Karpie, pierogi, śledzie, pasztety, co kto lubi. Co jednak zrobić, gdy przy stole zasiądzie nowy członek naszej rodziny? Karp w galarecie może nie zaspokoić jego delikatnego podniebienia.

>>> Co zrobić na WIGILIĘ dla dzieci? WIGILIJE MENU dla najmłodszych [KLIKNIJ]

Niemowlęta pożywią się zapewne tak, jak dzieciątko Jezus - skorzystają z uprzejmości swoich matek. Starsze maluchy będą miały większe możliwości żywieniowe. Należy uważać, by nie ulec pokusie. Oczywiście będziemy mieli ochotę dać dziecki  posmakować świątecznych potraw. Nie jest to dobry pomysł. Zbyt dużo nowych smaków może mu zaszkodzić.

Dania nadające się dla dzieci powyżej 10 miesiąca życia to między innymi:

  • Ministrucla, farsz składający się z tartych jabłek posiekanych śliwek (suszonych bez konserwantów) i garści (wyparzonych we wrzątku) rodzynek zasmakuje malcowi.

  • Barszcz postny - bez mięsa, należy uważać, by w zupie nie było większych kawałków warzyw, buraki warto zetrzeć na tarce, do zupy można dodać kwasku cytynowego lub rozgniecione żurawiny.

  • Ryba po grecku - mały filet z chudej ryby np. mintaja podsmaż na rozgrzanym oleju, dodaj warzywa starte na tarce, posiekaną cebulę i pomidory w kawałkach i duś pod przykryciem. Duś tak długo, aż ryba rozpadnie się na kawałeczki, a warzywa zmiękną. Dopraw do smaku.

Dla nowego członka rodziny będzie to wyjątkowy czas. Pierwsze święta Bożego Narodzenia, pierwszy raz usłyszy kolędy i skosztuje wigilijnej potrawy. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością nowych smaków. Co za dużo to niezdrowo.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 20:01
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Urszula Jasik-Turowska, prokurator, która będzie oskarżać Dariusza K.? Co o niej wiemy?

Urszula Jasik-Turowska to prokurator, która oskarża Dariusza K. w czasie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.