porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Najpopularniejsze imiona 2013 - nowe trendy!
Najpopularniejsze imiona 2013 - nowe trendy! Jakie imię nadać dziecku, żeby nie było zbyt popularne? Jeśli ...
ADHD - co to jest za dysfunkcja> Czy dzierci z ADHD są zawsze agresywne?

Czy ADHD wiąże się z agresją?

Choć dzieci z ADHD często bywają agresywne, to zespół nadpobudliwości psychoruchowej nie jest z nią równoznaczny. Czy kaźde z dzieci mających ADHD jest agresywne? Otóż nie! Dlaczego jedne dzieci radzą sobie z emocjami a inne nie?

ADHD i agresja - czy zawsze występują razem?

Agresja jest powikłaniem dysfunkcji jaką jest ADHD. Wynika z frustracji spowodowanej niezrozumieniem komunikatów, które są zbyt skomplikowane dla dzieci z ADHD. Objawia się ono impulsywnością, nadmierną ruchliwością i brakiem koncentracji, przez które dziecko jest wciąż krytykowane i besztane – to także przyczyna wybuchów agresji.

ADHD występuje w trzech odmianach. Może polegać tylko na nadpobudliwości i wyjątkowo dużej ruchliwości. Najczęściej dochodzi do tego jeszcze trudność ze skoncentrowaniem uwagi. Ale może też polegać jedynie na braku koncentracji i wtedy agresja nie występuje, a dziecko z ADHD, a właście z ADD może być najspokojniejszym w grupie.

Z agresji na szczęście się wyrasta, bo na ogół wyrasta się z ADHD. Diagnozuje się je u 3% dorosłych, ale nie są to osoby tak agresywne, jak dzieci z tą dysfunkcją.

By nie prowokować agresywnego zachowania nie należy dziecka krytykować. Zamiast tego trzeba tłumaczyć mu jakie zachowanie jest dobre. Komunikaty muszą być jak najprostsze. Chaos również wywołuje agresję.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Agresywny kilkulatek. Jak nauczyć dziecko rozładowywać emocje w bezpieczny sposób?

Agresywny kilkulatek to problem nie tylko pań w przedszkolu – również, a może przede wszystkim, rodziców. Co można zrobić?

Aktualizacja: 20.12.2013 16:25
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.