porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak obejść przepisy zabraniające płacenia za zajęcia dodatkowe w przedszkolu? Nowelizacja ustawy o oświacie wywołała niemałe zamieszanie. Z jednej strony, ...
Jak wybrać nianię elektroniczną?

Elektroniczna niania - jak wybrać najlepszą?

Elektroniczna niania - jak wybrać najlepszą?
fot.: Photos.com
Niania elektroniczna to spory wydatek. Warto więc poświęcić chwilę na porównanie różnych modeli, by wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania.

Niania elektroniczna pozwala rodzicowi na obserwację tego, co robi dziecko znajdujące się w innym pomieszczeniu. W zależności od modelu niemowlę można albo podsłuchiwać, albo – jeśli niania ma wbudowaną kamerkę, a w odbiorniku jest monitor – podglądać. Są też nianie, umożliwiające kontakt głosowy z maluszkiem – mają nadajnik, do którego rodzic może powiedzieć kilka słów i uspokoić malca na odległość. Jej cena zależy od modelu, jaki wybierzesz. Najprostszą nianię można kupić za 200 zł (używane są tańsze). Modele bardzo zaawansowane kosztują powyżej tysiąca zł.

>>> Elektroniczna niania - kiedy warto kupić? [KLIKNIJ]

Elektroniczna niania zazwyczaj składa się z dwóch urządzeń. Pierwsze – nadajnik - wyposażone jest w mikrofon (a w zaawansowanych modelach także w kamerkę) i umieszcza się je w pokoju dziecka. Drugie – odbiornik – ma głośnik i powinno znajdować się tam, gdzie rodzic. Nadajnik za pomocą fal radiowych przesyła do odbiornika dźwięki (albo także obraz), jakie rejestruje w dziecięcym pokoju. Najprostsze nianie mają tylko funkcje dźwiękowe. Bardziej zaawansowane mają również wspomnianą już kamerkę, a także wbudowane czujniki monitorujące temperaturę i wilgotność w dziecięcym pokoju. Niektóre nianie, np. TopComKidzzz, umożliwiają komunikację z dzieckiem – dzięki czemu można próbować głosem uspokoić kwilące niemowlę, licząc na to, że znów zaśnie.

Niania elektryczna - jakie dodatki?

Są nianie mające różne dodatki – lampki nocne, możliwość zdalnego włączenia kołysanki, projektor wyświetlający na ścianie obraz, czy odtwarzające nagrany głos rodzica. Są też „kombajny”(np. TommeeTippee), w których oprócz niani jest monitor oddechu. Takie nianie najlepiej sprawdzają się przy wcześniakach oraz dzieciach, w których rodzinach wystąpiły przypadki śmierci łóżeczkowej. Jeśli niania ma kamerkę, warto sprawdzić wielkość ekranu na odbiorniku – na tych o rozmiarach znaczka pocztowego niewiele zobaczysz. Istotne jest też to, czy obraz z kamery jest czytelny również w nocy (niektóre nianie, np. Philips SCD 600/00 mają taką możliwość). 

Niania elektryczna - zasilanie

Ważny jest sposób zasilania – najbardziej praktyczne są modele mogące pracować bez dostępu do sieci (czyli zasilane bateriami albo mające wbudowany akumulator). Odbiornik powinien mieć funkcję ostrzeżenia o utracie zasięgu – niezbędną, jeśli zamierzasz odchodzić na większe odległości, np. do ogrodu. Taką funkcję ma np. model Angelcare AC420. Jeśli mieszkasz w bloku, poszukaj niani z większą liczbą kanałów. Dlaczego? Nianie nadają sygnał na różnych częstotliwościach – jeśli mieszkasz w strefie mocno zabudowanej, istnieje szansa, że twoja niania ściągnie sygnał nadajnika niani sąsiada, i to płacz jego dziecka usłyszysz w odbiorniku. Im większa liczba kanałów, tym większa szansa na uniknięcie takich pomyłek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Niania elektroniczna: jaki model wybrać? Niania elektroniczna: jaki model wybrać?

Współczesne nianie elektroniczne to prawdziwe technologiczne perełki. Za ich pośrednictwem można nie tylko obserwować dziecko, ale też puszczać kołysanki, a nawet monitorować oddech. Czy wszystkie te...

Elektroniczna niania - kiedy warto kupić? Elektroniczna niania - kiedy warto kupić?

Elektroniczna niania - dla niektórych to gadżet, bez którego nie wyobrażają sobie opieki nad niemowlęciem. Dla innych wydatek zdecydowanie zbędny. Kiedy warto kupić elektroniczną nianię?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:06
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.