porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego niemowlę trzeba układać na brzuszku?
Dlaczego niemowlę trzeba układać na brzuszku? Leżenie na brzuszku sprzyja postawie. Maluchy układane w ten sposób ...
Jakie gry planszowe dla dzieci? Jak dobrać odpowiednią grę planszową do wieku dziecka? Podpowiadamy!

Gry planszowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent? GALERIA ZDJĘĆ

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Gry planszowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent? GALERIA ZDJĘĆ

Basia, Łap kolory!, gra edukacyjna, 5-7 lat, 8-11 lat, 70 zł.

fot.: Egmont
Czasami chcemy odciągnąć dziecko od komputera (co niestety w dzisiejszych czasach jest coraz większym kłopotem), dlatego decydujemy się, by jako prezent na Dzień Dziecka sprezentować mu grę planszową. Jak dobrać odpowiednią grę dla dziecka?

Gra planszowa dla dziecka od 2do 4 lat

W takim wieku najchętniej polecamy różnego rodzjau gry planszowe edukacyjne. Do takowych pozycji zaliczają się między innymi takie tytuły jak "Eureka", "Memmina" (w której musimy zapamiętywać i wskazywać takie same obrazki) czy też "Kaczuszki" (polega na łowieniu kolorowych kaczuszek za pomocą wędek z magnesem na końcu - rozrywka dla całej rodziny!).

>>> GRY DLA DZIECI I DOROSŁYCH. Kto wymyślił puzzle? [KLIKNIJ]

Gra planszowa dla dziecka od 5 do 8 lat

Oczywiście w tym wypadku również nie zapominamy o pozycjach, które pomagają się dziecku rozwijać. Ale jako iż nasze pociechy są nieco starsze, to stopień trudności danej rozrywki stale się podnosi. Dlatego jako o dobrym prezencie możemy mówić o grach strategicznych różnego rodzaju, nawet typu Warcaby, Szachy, Abalone Classic czy też Albino, Bastion. Polecamy też Chińczyka.

>>> Gry komputerowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent? [KLIKNIJ]

Gra planszowa dla dziecka od 8 do 14 lat

Oczywiście różnego rodzaju gry planszowe, te tradycyjne, mogą trafić również do dzieci nieco starszych, w tym między innymi wspominane szachy i warcaby. Dobrą rozrywką dla tej grupy wiekowej, ale i dla starszych nastolatków będą też Scrabble, czy też gry edukacyjne typu Polska - pytania i odpowiedzi.

>>> Jakie prezenty rodzice chętnie kupują dzieciom? [KLIKNIJ]


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Gry komputerowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent pod choinkę? Gry komputerowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent pod choinkę?

Kupując dziecku prezent pod choinkę decydujemy się czasami na wybór w miarę prosty - gra komputerowa. Jednak w istocie nie jest to wcale takie łatwe. Jak bowiem dobrać odpowiednią grę dla dziecka?...

Aktualizacja: 27.05.2014 08:31
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?

Alberta Watson (Faith Susan Alberta Watson) - kanadyjska aktorka urodzona 6 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.