porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są?
Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są? Jakie są najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Sprawdź, jakie aktywności ...
Wybieramy gry planszowe dla dzieci - najciekawsze, najmodniejsze, najmądrzejsze!

Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA]

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA]

Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze?

fot.: Gettyimages.com
W dobie komputeryzacji, wszechobecnych gier internetowych i w telefonach komórkowych, współczesnym dzieciom coraz trudniej przychodzi zabawa z udziałem wyobraźni. Szczęśliwie powraca moda na gry planszowe dla dzieci! Sprawdź, które z nich posiadają największe moce edukacyjne.

Zabawki już nie muszą udawać czegoś czym nie są, bo współcześnie wszystko jest dosłowne i gotowe do kupienia w każdym niemal sklepie z zabawkami. Jak uruchomić u dziecka chęć korzystania z niczym nie ograniczonej wyobraźni? Wydobyć zdolność kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia? Nic tak nie rozwija jak gry planszowe dla dzieci! Dlaczego?

>>> Gry planszowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent? GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ]

Gry planszowe dla dzieci: myślenie strategiczne, planowanie i tworzenie

Umiejętność uczenia się na błędach, logicznego myślenia czy właściwego wyciągania wniosków przydają sie każdemu na wszystkich etapach życia. Jak w bardziej przystępny sposób przemycić tę wiedzę dzieciom, jeśli nie przez zabawę? Gra planszowa "7 cudów świata" umożliwia graczowi zostanie przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego! Planowanie działań, zbieranie surowców z podległych sobie ziem, czy udział w odwiecznym wyścigu postępu cywilizacyjnego to tylko nieliczne atrakcje. Gra uczy odpowiednio na swoim poziomie podstaw politycznych zachowań, nawiązywania kontaktów handlowych i tworzenia militarnej potęgi na zarządzanym terenie.

>>> Książka "Czarodzieje mogą wszystko" - czy warto kupić na prezent pod choinkę dla dziecka? [KLIKNIJ]

Gry planszowe dla dzieci: nauka historii przez zabawę

Gra "Architekton. Budowa miasta" pozwala graczom uczestniczyć w budowie starożytnej Grecji! Walor poznawczy w postaci nazw i układów architektonicznych najsłynniejszych zabytków starego lądu jest nie do przecenienia. A i dorośli, grając wraz z dziećmi, mogą odświeżyć wiedzę już nie tylko z podstawówki.

Wydana nakładem wydawnictwa Egmont gra planszowa "Mali Powstańcy" jest niezwykle detalicznie opracowaną próbą przeniesienia na planszę historii harcerskiej poczty polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Ukazanie trudów i problemów "wojennych" dzieci i nastolatków, niezwykle obrazowo potrafi zapaść w pamięć młodego umysłu. Gracze rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej dostarczy rozkaz na miejsce, jednak równocześnie muszą ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie dostarczony na czas, oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet dzielnice. Jeśli stracą zbyt wiele z nich, gra kończy się porażką wszystkich graczy. Niesamowita lekcja współdziałania i pracy w grupie z mądrym przesłaniem edukacyjnym i patriotycznym w tle.

Gra planszowa "Kolejka" to ciekawa wyprawa do czasów paradoksów PRL-u. Daje możliwośc nie tylko zabawnego spędzenia wspólnie czasu, ale i uświadomienia młodzieży często nie pojętych  współcześnie słów i logiki postępowania (np. skomplikowanej logistyki drogi wymiany towarów, by uzyskać lepszą cenę czy inny towar zamienny). Ciekawa podróż w czasie i zalążek do rozmów o paradoksach minionego ustroju.

Gry planszowe dla dzieci: nauka nazw geograficznych, kontynentów, państw i miast

Pamiętacie tak często eksploatowaną w deszczowe dni na koloniach i w wakacje gry "Państwa-Miasta" lub inaczej grę "w inteligencję"? Ta niezwykle edukacyjna i banalnie prosta w swym wykonaniu gra ma współcześnie swoje atrakcyjne graficznie odpowiedniki w postaci gier planszowych (np. gra "Państwo, Miasto, Rzeka" wyd. Granna na www.gryplanszowe.pl). Wzbogacona o liczne ilustracje wersja pozwala na błyskawiczne zapamiętanie wielu nazw rzek, jezior województw, stolic czy choćby marek samochodów. Dodatkowo możliwość nieograniczonej ilości graczy sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Gry komputerowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent pod choinkę? Gry komputerowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent pod choinkę?

Kupując dziecku prezent pod choinkę decydujemy się czasami na wybór w miarę prosty - gra komputerowa. Jednak w istocie nie jest to wcale takie łatwe. Jak bowiem dobrać odpowiednią grę dla dziecka?...

Dziecko a alkohol - dlaczego dzieci piją alkohol? Dziecko a alkohol - dlaczego dzieci piją alkohol?

Alkohol towarzyszy nam w różnych sytuacjach życiowych. W naszym kraju, w przeciwieństwie do Hiszpanii czy Grecji, nie ma jasno sprecyzowanych zasad co do ilości, rodzaju i okoliczności, w jakich...

Aktualizacja: 18.10.2014 23:33
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.