porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są?
Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są? Jakie są najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Sprawdź, jakie aktywności ...
Wybieramy gry planszowe dla dzieci - najciekawsze, najmodniejsze, najmądrzejsze!

Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA]

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA]

Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze?

fot.: Gettyimages.com
W dobie komputeryzacji, wszechobecnych gier internetowych i w telefonach komórkowych, współczesnym dzieciom coraz trudniej przychodzi zabawa z udziałem wyobraźni. Szczęśliwie powraca moda na gry planszowe dla dzieci! Sprawdź, które z nich posiadają największe moce edukacyjne.

Zabawki już nie muszą udawać czegoś czym nie są, bo współcześnie wszystko jest dosłowne i gotowe do kupienia w każdym niemal sklepie z zabawkami. Jak uruchomić u dziecka chęć korzystania z niczym nie ograniczonej wyobraźni? Wydobyć zdolność kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia? Nic tak nie rozwija jak gry planszowe dla dzieci! Dlaczego?

>>> Gry planszowe dla dzieci - jakie gry wybrać na prezent? GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ]

Gry planszowe dla dzieci: myślenie strategiczne, planowanie i tworzenie

Umiejętność uczenia się na błędach, logicznego myślenia czy właściwego wyciągania wniosków przydają sie każdemu na wszystkich etapach życia. Jak w bardziej przystępny sposób przemycić tę wiedzę dzieciom, jeśli nie przez zabawę? Gra planszowa "7 cudów świata" umożliwia graczowi zostanie przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego! Planowanie działań, zbieranie surowców z podległych sobie ziem, czy udział w odwiecznym wyścigu postępu cywilizacyjnego to tylko nieliczne atrakcje. Gra uczy odpowiednio na swoim poziomie podstaw politycznych zachowań, nawiązywania kontaktów handlowych i tworzenia militarnej potęgi na zarządzanym terenie.

>>> Książka "Czarodzieje mogą wszystko" - czy warto kupić na prezent pod choinkę dla dziecka? [KLIKNIJ]

Gry planszowe dla dzieci: nauka historii przez zabawę

Gra "Architekton. Budowa miasta" pozwala graczom uczestniczyć w budowie starożytnej Grecji! Walor poznawczy w postaci nazw i układów architektonicznych najsłynniejszych zabytków starego lądu jest nie do przecenienia. A i dorośli, grając wraz z dziećmi, mogą odświeżyć wiedzę już nie tylko z podstawówki.

Wydana nakładem wydawnictwa Egmont gra planszowa "Mali Powstańcy" jest niezwykle detalicznie opracowaną próbą przeniesienia na planszę historii harcerskiej poczty polowej, która działała w czasie Powstania Warszawskiego. Ukazanie trudów i problemów "wojennych" dzieci i nastolatków, niezwykle obrazowo potrafi zapaść w pamięć młodego umysłu. Gracze rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej dostarczy rozkaz na miejsce, jednak równocześnie muszą ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie dostarczony na czas, oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet dzielnice. Jeśli stracą zbyt wiele z nich, gra kończy się porażką wszystkich graczy. Niesamowita lekcja współdziałania i pracy w grupie z mądrym przesłaniem edukacyjnym i patriotycznym w tle.

Gra planszowa "Kolejka" to ciekawa wyprawa do czasów paradoksów PRL-u. Daje możliwośc nie tylko zabawnego spędzenia wspólnie czasu, ale i uświadomienia młodzieży często nie pojętych  współcześnie słów i logiki postępowania (np. skomplikowanej logistyki drogi wymiany towarów, by uzyskać lepszą cenę czy inny towar zamienny). Ciekawa podróż w czasie i zalążek do rozmów o paradoksach minionego ustroju.

Gry planszowe dla dzieci: nauka nazw geograficznych, kontynentów, państw i miast

Pamiętacie tak często eksploatowaną w deszczowe dni na koloniach i w wakacje gry "Państwa-Miasta" lub inaczej grę "w inteligencję"? Ta niezwykle edukacyjna i banalnie prosta w swym wykonaniu gra ma współcześnie swoje atrakcyjne graficznie odpowiedniki w postaci gier planszowych (np. gra "Państwo, Miasto, Rzeka" wyd. Granna na www.gryplanszowe.pl). Wzbogacona o liczne ilustracje wersja pozwala na błyskawiczne zapamiętanie wielu nazw rzek, jezior województw, stolic czy choćby marek samochodów. Dodatkowo możliwość nieograniczonej ilości graczy sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wakacje z rodziną - jakie gry i akcesoria sportowe zabrać na urlop? Wakacje z rodziną - jakie gry i akcesoria sportowe zabrać na urlop?

Wyjeżdżając na wakacje z rodziną, warto zabrać ze sobą gry i akcesoria sportowe, dzięki którym aktywnie spędzimy urlop i które pozwolą nam wypełnić czas, gdyby pogoda nie dopisała. Dowiedz się, jakie...

Dlaczego trzeba przytulać dzieci? Dlaczego to jest ważne dla rozwoju dziecka?

Nawet najbardziej uparte czy zamknięte w sobie dziecko lubi być przytulane. To instynkt rodzicielski podpowiada nam, w jaki sposób opiekować się swoją pociechą, a powodów dla których warto przytulać...

Aktualizacja: 18.10.2014 23:33
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.