porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o stelaż wózka niemowlęcego?
Jak dbać o stelaż wózka niemowlęcego? Warto dbać o stelaż wózka - zadbany, odwdzięczy się ładnym ...
Czyszczenie spacerówki - krok po kroku - jak myć wózek?

Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego?

Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego?

Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego?

fot.: Flickr.com/catd_mitchell
Błoto, rozlany soczek, plamy z ulanego mleka - te ślady najczęściej widnieją na siedziskach wózków spacerowych. Jak je czyścić?

Spacerówki zazwyczaj mają zdejmowane obicie, ale także pasy bezpieczeństwa, które również często się brudzą. Przed pierwszym użyciem tkaninę siedziska warto zaimpregnować. Potem czyścimy ją w zależności od zabrudzeń. Mniejsze, łatwiejsze do usunięcia można spróbować wyczyścić wilgotną ściereczką.

>>> Jak dbać o kółka wózka dziecięcego? [KLIKNIJ]

Jeśli konieczne jest pranie, obicie zdejmujemy ze stelaża, a potem postępujemy w sposób zalecony przez producenta – większość dopuszcza pranie ręczne w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka piorącego bez detergentu i ewentualnie łagodnego odplamiacza (można używać programów do prania ręcznego w pralce, ale z wyłączoną opcją wirowania). Całość trzeba wysuszyć, a potem wyprasować w niskiej temperaturze.

>>> Jak czyścić gondolę wózka niemowlęcego? [KLIKNIJ]

Jeśli jednak siedziska nie można zdjąć, najbezpieczniej czyścić je wilgotną ściereczką. Niektóre mamy wstawiają cały wózek do wanny, by pokrycie wyprać ręcznie, jednak można w ten sposób uszkodzić płytę, która znajduje się na wysokości pleców dziecka siedzącego w spacerówce i je podpiera, dlatego lepiej tego nie robić. Pasy bezpieczeństwa w wózkach zwykle wykonane są z nylonu. Nawet jeśli można je odczepić, nie powinno się ich prać, nawet ręcznie – można jedynie wyczyścić wilgotną ściereczką, a potem zostawić by wyschły. Daszek spacerówki czyścimy podobnie jak daszek gondoli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Spacerówka od urodzenia - jak wybrać najlepszą? Spacerówka od urodzenia - jak wybrać najlepszą?

Wózek spacerowy dla noworodka? Tak, pod warunkiem, że nie będzie to pierwsza lepsza spacerówka. Mówimy, jak wybrać najlepszy wózek spacerowy od urodzenia.

Spacerówka- jakie są najważniejsze funkcje wózka spacerowego? Spacerówka- jakie są najważniejsze funkcje wózka spacerowego?

Lekka, wygodna, dobrze wyważona. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, kupując wózek spacerowy?

Wózki niemowlęce z wahaczami - kiedy warto je kupować? Wózki niemowlęce z wahaczami - kiedy warto je kupować?

Zawieszenie to jeden z tych czynników, które decydują o komforcie dziecka leżącego w wózku. Czy warto wybierać zawieszenie na wahaczach?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.