porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Niemowlę w samochodzie - o czym trzeba pamiętać? Co ułatwi ci podróżowanie z dzieckiem?
Niemowlę w samochodzie - o czym trzeba pamiętać? Co ułatwi ci podróżowanie z dzieckiem? Podróż autem z niemowlakiem to nie lada wyzwanie. Warto się ...
W jeździe rowerem na 2 kółkach istotne jest opanowanie 2 ważnych czynności – trzymania równowagi i pedałowania.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze, na dwóch kółkach?

Nauczenie dziecka jazdy na rowerze na dwóch kółkach nie musi wcale oznaczać bólu kręgosłupa i godzin spędzonych na bieganiu za rowerem. Jeżeli dziecko opanuje wcześniej dwie podstawowe umiejętności, może się nauczyć jeździć nawet w 15 minut.

Jak przygotować dziecko do jazdy na rowerze na dwóch kółkach?

W jeździe rowerem na 2 kółkach istotne jest opanowanie dwóch ważnych czynności – trzymania równowagi i pedałowania. Dlatego warto dziecko już od najmłodszych lat tego uczyć. Jak?

Nauka równowagi

W nauce trzymania równowagi doskonale się sprawdzają rowerki bez pedałów. Małe dzieci w wieku 2 lat spokojnie mogą zacząć już na nich ćwiczyć. Początkowo chodzą, a później stopniowo odpychają się coraz mocniej, aż w końcu unoszą nogi do góry i jadą z naprawdę dużą prędkością. Dzięki tego typu rowerkom dziecko ćwiczy nie tylko zmysł równowagi, ale i opanowanie kierownicy.

Nauka pedałowania

Po opanowaniu jazdy na rowerku bez pedałów dziecko może się przesiąść na rower z pedałami. Często jednak utrzymanie równowagi i jednoczesne pedałowanie mogą sprawiać dziecku kłopot i je dekoncentrować. Dziecko często nie wie, na czym ma się skupić. Dlatego dobrym sposobem jest uczenie dziecka równocześnie pedałowania na rowerze z dopiętymi dwoma kółkami. Dzięki temu połączenie tych 2 czynności zajmie naprawdę niewiele czasu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 24.05.2013 09:10
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.