porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kąpiel wyciszająca niemowlaka - jak ją urządzić?
Kąpiel wyciszająca niemowlaka - jak ją urządzić? Chcesz, by maluch zasnął po kąpieli? Ten cel można osiągnąć, ...
Problemy z zasypianiem u niemowląt - przyczyny. Jak temu zapobiec?

Jak pomóc zasnąć niemowlęciu?

Jak pomóc zasnąć niemowlęciu?

Jak pomóc zasnąć niemowlęciu?

fot.: Gettyimages.com
Noworodki generalnie przesypiają większość dnia i nocy. Naprawdę rzadko zdarza się, żeby u niemowlaków występowały trudności z zasypianiem. Takie problemy zazwyczaj pojawiają się pod koniec 3 miesiąca życia. Co jest ich przyczyną? Otóż powodów może być kilka.

Nagromadzenie gazów

Najczęstsza przyczyna to ból brzuszka, który spowodowany jest nagromadzeniem gazów. W takiej sytuacji należy pomasować brzuszek dziecka ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara. Dobrym rozwiązaniem w tego typu sytuacji będzie ułożenie dziecka na brzuszku lub położenie niemowlaka na swoim ramieniu, z głową przy swojej głowie. Można również dziecku dać do picia napar z koperku i rumianku. Sposobem będzie także okład na brzuszek z ciepłej, suchej pieluszki.

>>> Co robić, by niemowlę przesypiało całą noc? [KLIKNIJ]

Duże pragnienie

Trudności w zasypianiu mogą być spowodowane pragnieniem dziecka. Dzieje się tak zwykle jesienią, kiedy w domu uruchamiane jest centralne ogrzewanie. Powietrze w pomieszczeniu jest wtedy suche. Dziecku trzeba podawać wtedy więcej płynów.

Choroba

Choroba - to najczęstszy powód trudności z zasypianiem. Kiedy dziecko nie może zasnąć, a dodatkowo występują u niego jeszcze inne objawy, wskazujące na to, że niemowlak niedomaga, to sygnał o zaczynającej sie chorobie. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza, żeby zdiagnozował co dziecku dolega.

Ząbkowanie

Około 6 miesiąca życia problemy z zasypianiem mogą być spowodowane wyrastaniem zębów. Dzieci w okresie ząbkowania w ciagu dnia są niespokojne, a wieczorem mają problemy z zasypianiem. Niestety nie ma prostego rozwiązania. Trzeba to po prostu przetrwać.

Najważniejsze to zachować spokój

Ważne jest żeby rodzice, w sytuacji kiedy ich dziecko ma trudności z zasypianiem z różnych przyczyn, zachowali spokój. Dziecko wyczuwa zdenerwowanie. Niepokój rodziców powoduje zwiększenie dolegliwości u dziecka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Aby nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, należy uzbroić się w cierpliwość. Konsekwencja to podstawa, mimo że rozstanie na całą noc może okazać się trudne. Jak usypiać dziecko, by nie cierpiało z...

Jak pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju odruchu chwytania? Przykłady zabaw Jak pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju odruchu chwytania? Przykłady zabaw

Poprzez wspólną zabawę, możesz pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju odruchu chwytania. Do pierwszych ćwiczeń jeszcze nie potrzebujecie zabawek, ale odrobimy chęci i czasu. Jakie zabawy pomogą dziecku...

Aktualizacja: 18.10.2014 23:32
Autor: Majki
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.