porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaki tornister dla dziecka? Na co zwracać uwagę wybierając szkolny tornister dla dziecka? Poza ...
Adoptowanie dzieci przez homoseksualistów budzi kontrowersje. A co na to badania?

Jak rozwijają się dzieci wychowywane przez homoseksualistów?

Jak rozwijają się dzieci wychowywane przez homoseksualistów?

Homoseksualiści wychowujący dzieci - ten temat  wywołuje kontrowersje.

fot.: Photos.com
Zdania badaczy są podzielone - część z nich twiedzi, że dzieci wychowywane przez homoseksualistów niczym nie różnią się od rówieśników, inni z kolei dowodzą, że dzieci te mają w przyszłości skłonność do zachowań niezgodnych z normami ról płciowych.

Wciąż mało jest badań, które faktycznie potwierdziłyby bądź zanegowały to, że dzieci wychowane przez homoseksualistów niczym nie różnią się od dzieci wychowanych przez rodziców heteroseksualnych. Jednak większość dotychczasowych badań udowania, że dzieci wychowane przez rodziców jednopłciowych rozwijają się prawidłowo. Potwierdziły to organizacje naukowe, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, czy Amerykańska Akademia Pediatryczna.

>>> Biologiczne podłoże homoseksualizmu - czy wiesz, że homoseksualizm jest wrodzony? (KLIKNIJ)

Ostatnio głośno było na temat badań prof. Marka Regnerusa. Wykazał on, że dzieci wychowane w tradycyjnych rodzinach są szczęśliwsze i zdrowsze niż te pochodzące z rodzin jednopłciowych. Badania zostały przeprowadzone na dorosłych wychowanych przez biologicznych rodziców lub przez rodzica homoseksualnego i jego partnera. Wyniki pokazują, że osoby wychowane w rodzinach homoseksulanych częściej niż te wychowane w tradycyjnej rodzinie mają myśli samobójcze, problemy ze znalezieniem pracy, częściej zdradzają i przechodzą psychoterapię, a także częściej w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie.

>>> Homoseksualista, pedał czy gej? Jak mówić o przedstawicielach mniejszości, by ich nie urazić? (KLIKNIJ)

Metodologia tych badań została jednak podważona przez częśc naukowców. Zarzucają oni Regnerusowi m.in to, że grupa testowa została tendencyjnie wybrana, a odpytywane osoby zostały wychowane w latach 80. i 90., kiedy jeszcze wykluczenie homoseksualistów było normą i to mogło mieć wpływ na życiowe doświadczenie badanych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:06
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.