porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Aby nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, należy uzbroić się w cierpliwość. ...
Otulacz dla noworodka. Co jest ważne przy zakupie?

Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?

Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?
fot.: otulacz.pl
Otulacze zmniejszają objawy kolki, pomagają uspokoić malca. Są idealne dla noworodka. Jak wybrać najlepszy?

Odpowiednio opatulone maleństwo poczuje się jak w brzuchu mamy -  będzie mu ciasno, ciepło, bezpiecznie i błogo. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć u dziecka stres związany z przyjściem na świat i pomaga stopniowo przyzwyczaić się do innego otoczenia. Zalecane jest zwłaszcza dla tych dzieci, które często płaczą.  Otulanie przynosi najlepsze efekty przez kilka pierwszych tygodni po urodzeniu. Potem dziecko przyzwyczaja się do nowego otoczenia i ten zabieg przestaje być konieczny, poza tym może utrudniać rozwój motoryczny malca. Noworodka można otulać specjalnym otulaczem albo przy użyciu odpowiednio złożonego kocyka, który, gdy malec wyrośnie już z otulania, można będzie wykorzystać również do innych celów.

>>> Otulanie niemowlaka - na czym polega? [KLIKNIJ]

Otulacze: jakie materiały?

Musi być miękki, przytulny i przyjazny dla skóry. Najlepsza jest dzianina utkana albo wydziergana z czystej bawełny, ewentualnie z niewielką domieszką syntetyków, dzięki którym będzie elastyczna.  Na chłodne dni lepiej, jeśli otulacz będzie grubo tkany, w cieplejsze bardziej praktyczna jest

Otulacze: rozmiary

Otulacz lub kocyk powinien malca owinąć umiarkowanie ciasno – tak, by nie krępować mu rączek ani nóżek, co mogłoby utrudniać dopływ krwi. Ani za mały, ani zbyt luźny nie spełnią swojego zadania. Dla noworodka najlepsze są otulacze w rozmiarze 0-6 miesięcy, i kocyki o bokach nie dłuższych, niż 115 cm.

Bezpieczeństwo

Ostre metki, guziki, plączące się troczki to elementy, których otulacz mieć nie może – malec mógłby sobie nimi zrobić krzywdę. Dodatkowym plusem dla produktu są atesty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo dla zdrowia. Zdarza się, że są one nadawane nie samemu produktowi, ale np. tkaninie albo barwnikom, przy użyciu których został on wyprodukowany .

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Do czego przydaje się otulacz i jak go wybrać? Do czego przydaje się otulacz i jak go wybrać?

Otulacze zmniejszają objawy kolki, pomagają uspokoić malca. Idealne dla noworodka.

Aktualizacja: 17.02.2015 15:32
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.