porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA]
Gry planszowe dla dzieci - jakie najciekawsze, najmodniejsze? [GALERIA] W dobie komputeryzacji, wszechobecnych gier internetowych i w telefonach komórkowych, ...
Oryginalne rzadkie imiona dla dzieci

Jak wybrać oryginalne imię dla dziecka? Imiona najrzadziej nadawane w Polsce

Nie chcesz, żeby Twoje dziecko miało na imię tak jak wielu jego rówieśników? Chciałbyś, aby jego imię było oryginalne i samo w sobie wyróżniało pociechę z grona innych dzieci? Skorzystaj z naszej podpowiedzi i zobacz, jakie imiona były nadawane dzieciom najrzadziej w 2013 roku?

Spis najczęściej i najrzadziej nadawanych imion w 2013 roku podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przeanalizowało dane na podstawie bazy PESEL. Zestawienia obejmują imiona widniejące w bazie na dzień 19 grudnia 2013 rok. Wśród najpopularniejszych imion dziewczęcych znalazły się Lena, Julia, Zuzanna i Maja, a wśród imion chłopięcych Jakub, Kacper i Filip.

Jakie imiona były najrzadziej nadawane w Polsce w 2013 roku?

Zarówno wśród imion męskich jak i żeńskich dominują imiona, które mają charakter obcojęzyczny. Wśród nich znajdzie się np. Jessika, Vivian, Leah. Chłopcom rzadko nadawano takie imiona jak Jack, Philipp czy Collin.

Jakkolwiek dużą popularnością cieszą się imiona dawne, takie jak Stanisław, Antoni czy Maria, to jednak wśród imion najrzadziej nadawanych znajdują się również imiona typowo staropolskie, takie jak Mieczysław, Siemowit, Bronisława, Miłosława. Nieczęsto spotka się też dzieci o imieniu wschodnim np. Wadim czy Wiera.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najpopularniejsze imiona w Polsce dla dzieci

Sprawdź, jakie imiona dla swoich dzieci najczęściej wybierali rodzice maluchów, które przyszły na świat?

Jak wybrać oryginalne imię dla chłopca. 20 najrzadszych imion w Polsce

Stoisz właśnie przed wyborem imienia dla chłopca? I nie chcesz, żeby twój syn był kolejnym Kubusiem, Filipem lub Kacperkiem? Skorzystaj z naszej listy najrzadziej nadawanych w Polsce imion dla...

Jak wybrać nietypowe imię dla dziewczynki? Lista najrzadziej nadawanych imion w Polsce w 2013 roku

Jesteś z dzieckiem na placu zabaw. Wołasz „Lena” i odwraca się kilka dziewczynek albo też żadna z nich. Nic dziwnego – Lena to jedno z najchętniej wybieranych imion dla dziecka w ostatnich latach. A...

Aktualizacja: 18.10.2014 23:28
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu Rolnik szuka ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.