porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Mariusz Trynkiewicz wychodzi na wolność. Jak chronić dzieci przed pedofilem? Mariusz Trynkiewicz, zabójca dzieci na tle seksualnym wychodzi na wolność! ...
Detektyw musi mieć nie tylko lupę, ale tez oryginalne nakrycie głowy i kraciastą pelerynę!

Jak zrobić strój detektywa? Jak ubrać dziecko na bal przebierańców?

Jak zrobić strój detektywa? Jak ubrać dziecko na bal przebierańców?
Nieodłącznym atrybutem detektywa jest lupa fot.: www.sxc.hu
Masz już dosyć przebierania swojego dziecka za superbohaterów czy kowbojów, pomyśl o jakimś oryginalnym przebraniu. Na pewno takim jest strój detektywa. Prawdopodobnie nikt w przedszkolu, szkole nie będzie miał takiego przebrania podczas balu karnawałowego.

Przygotowanie stroju detektywa nie jest trudne. Możemy go wykonać z materiałów dostępnych w domu. Podstawą jest biała koszula i ciemne spodnie – efekt końcowy uzyskamy dzięki dodatkom – charakterystycznej pelerynie, nakryciu głowy i podstawowemu wyposażeniu detektywa – lupie.

>>> Jak zorganizować BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? [KLIKNIJ]

Strój detektywa – najważniejsza peleryna

To najbardziej charakterystyczny element stroju detektywa. Możemy ją zrobić ze starego kraciastego (cienkiego!) koca albo ze starej kraciastej, kloszowej spódnicy - rozcinając jej środek i przyszywając guzik w okolicach szyi.

Strój detektywa – nakrycie głowy

Jest bardzo charakterystyczne. Czapka detektywna jest jedyna w swoim rodzaju. Możemy ją wykonać z letniego kapelusza – w kolorze ecru lub w kratkę. Czarną tasiemką obwiązujemy dookoła wiążąc na samej górze kokardę. Ponieważ kapelusz jest z miękkiego materiału, aby ułatwić sobie zadanie, czynność tę wykonujemy, kiedy czapka jest już na głowie dziecka – podkładamy tasiemkę pod czapkę. Możemy też użyć zwykłej czapki z daszkiem, obwiązując ją w taki sam sposób tasiemką.

Strój detektywa – potrzebne akcesoria

Nieodłącznym atrybutem detektywa jest, jak wiadomo, lupa. W zupełności wystarczy taka zabawkowa. Im większy będzie rozmiar, tym bardziej efektownie będzie wyglądać. Równie popularnym atrybutem najbardziej znanego detektywa – Sherlocka Holmes jest fajka, ale to czy dołączymy ją do stroju, zależy od samych rodziców.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:06
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]

Dzisiaj odbył się pogrzeb muzyka Jana "Kyksa" Skrzeka. Został on ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.