-
zobacz więcej
Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są?

Na jakie zajęcia pozalekcyjne warto zapisać dziecko?
fot.: Gettyimages.com- Czy można karmić piersią dłużej niż rok?
- Jak nauczyć dziecko porządku? Pomysły na odpowiednie zabawy
- Spać z dzieckiem czy osobno? Co jest lepsze dla niemowlaka: spanie z...
- Jak nauczyć niepełnosprawne dziecko pływać?
- Jak nauczyć niemowlę jeść łyżeczką?
- Bielizna dla niemowlaka: jaka jest niezbędna? [WYPRAWKA]
- Spacerówka od urodzenia - jak wybrać najlepszą?
- Jak najwcześniej wykryć dysleksję?
- Jak przewijać dziecko w miejscu publicznym?
- Co to jest makaton?
Obecny program szkolnictwa wydaje się być na tyle rozbudowany, że nie pozostawia dzieciom zbyt wiele czasu wolnego. Młodzież często zaczyna naukę powszechną już od 7:00 rano i nierzadko kończy późnym popołudniem. Zakładając, że w domu konieczne jest też znalezienie czasu na odrobienie zadanych lekcji, wygospodarowanie dodatkowych kilku godzin tygodniowo na zajęcia pozalekcyjne graniczy wręcz z cudem. Czy w ogóle warto? Tak. Oto ranking najciekawszych zajęć pozalekcyjnych, w trakcie których twoje dziecko nauczyć się może o wiele więcej, niż ci się wydaje.
-
Szermierka.Szermierka, fechtunek czy władanie białą bronią to zajęcia wymagające nie tylko dużej zręczności, refleksu, kondycji fizycznej ale również umiejętności logicznego myślenia – szybkiego wyciągania wniosków i wyprzedzaniu intencji przeciwnika. Zajęcia z fechtunku rozwijają nie tylko ducha sportu, zachowań fair play, ale także postępowania w oderwaniu od schematów, wymagają pełnej świadomości i ciągłego myślenia o tym co i po co się robi.
-
Jazda konna. Jeździectwo, czy wręcz woltyżerka, uczy przede wszystkim szacunku do zwierzęcia i jego siły. Nauka empatii i podejścia do zwierzęcia pomaga również w późniejszym dorosłym życiu. Poza tym jazda konna utrwala prawidłową postawę – jeździec nie garbi się i dba o właściwą postawę sylwetki. Poza tym, wbrew pozorom, jazda konna to bardzo intensywny sport. Uprawiany regularnie daje imponującą kondycję fizyczną.
-
Gra na instrumencie. Gra na wybranym instrumencie to zajęcie dla dzieci, które lubią muzykę i mają słuch muzyczny. Tego typu zajęcia pozalekcyjne, dla uzyskania zadowalających efektów, wymagają jednak dużego zaangażowania: wielogodzinnych ćwiczeń i systematyczności. Największym jednak profitem z zajęć nauki gry na instrumencie, oprócz satysfakcji z zagrania ulubionego utworu, jest nabycie umiejętności takich jak wytrwałość, ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, kształtowanie charakteru i dążność do perfekcji. Cechy te są na tyle uniwersalne, że znajdują zastosowanie również w innych dziedzinach życia. Poza tym – muzyka łagodzi obyczaje (i mocne temperamenty).
-
Gry zespołowe. Gry zespołowe, jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna i inne, rozwijają ducha sportu i pracy zespołowej. Oprócz dobrej kondycji fizycznej, jaką zapewniają regularne treningi, dziecko nauczy się współdziałania, koordynacji prac w grupie i satysfakcji z wspólnych działań na rzecz wspólnego celu. Nie trzeba chyba dodawać, jak cenne są te umiejętności w późniejszym, dorosłym już życiu.
-
Taniec. Koordynacja ruchów, „czucie muzyki” i nauka świadomości swojego ciała to tylko nieliczne profity, jakie daje uprawianie tańca towarzyskiego. A możliwości jest wiele – od gatunków klasycznych, poprzez rytmy latino i indywidualny taniec nowoczesny. Aktywność fizyczna i korekta postawy gwarantowane. A do tego można się później sprawdzić na szkolnych potańcówkach...

Wyprawka dla pierwszoklasisty to spory wydatek. Jeżeli twoje dziecko idzie do pierwszej klasy, a nauczyciel w nowej szkole nie określił swoich wymagań co do wyprawki - weź ze sobą przygotowaną przez...
Dławiący stres i zżerające nerwy prowadzą do poważnych schorzeń. Nerwica ...
-
zobacz więcej
- Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?
- Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?
- Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
- Wzór rozwiązania umowy z NC+. POBIERZ wzór rezygnacji z umowy o abonament
- Jak uprawiać albicję jedwabistą?
- Zamiokulkas: jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać
- Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni
- KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?
![Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]](http://cdn7.mowimyjak.smcloud.net/s/photos/t/33405/anna-iberszer-kim-jest-kariera-rodzina_749489.jpg)
Piękna, czarnowłosa aktorka, znana z serialu "Ranczo", to osoba wszechstronnie ...
-
zobacz sylwetkę
- #NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza
- Jesień w kratkę i mocnych barwach - nowa kolekcja Caterina
- Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!
- 3 zasady dobrego życia i biznesu według Zino Davidoffa
- Jak zrobić francuską tartę cytrynową?
- Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?
- Kawa - czy picie kawy zmniejsza piersi?
- Woda prosto z kranu - czy można pić kranówkę bez przegotowania?
Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.