porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Najpopularniejsze imiona dzieci - jakie są? Najpopularniejsze imiona w Polsce. Mówimy jakie nadawano najczęściej? Jakie imiona ...
Na jekie zajęcia dodatkowe zapisać dziecko?

Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są?

Najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci - jakie są?

Na jakie zajęcia pozalekcyjne warto zapisać dziecko?

fot.: Gettyimages.com
Jakie są najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Sprawdź, jakie aktywności warto zaszczepić w dziecku już na początku jego edukacji. Które zajęcia rozwijają kreatywność, a jakie zadbają i o formę fizyczną i refleks? Sprawdź, czego twoje dziecko może nauczyć się na zajęciach dodatkowych.

Obecny program szkolnictwa wydaje się być na tyle rozbudowany, że nie pozostawia dzieciom zbyt wiele czasu wolnego. Młodzież często zaczyna naukę powszechną już od 7:00 rano i nierzadko kończy późnym popołudniem. Zakładając, że w domu konieczne jest też znalezienie czasu na odrobienie zadanych lekcji, wygospodarowanie dodatkowych kilku godzin tygodniowo na zajęcia pozalekcyjne graniczy wręcz z cudem. Czy w ogóle warto? Tak. Oto ranking najciekawszych zajęć pozalekcyjnych, w trakcie których twoje dziecko nauczyć się może o wiele więcej, niż ci się wydaje.

  • Szermierka.Szermierka, fechtunek czy władanie białą bronią to zajęcia wymagające nie tylko dużej zręczności, refleksu, kondycji fizycznej ale również umiejętności logicznego myślenia – szybkiego wyciągania wniosków i wyprzedzaniu intencji przeciwnika. Zajęcia z fechtunku rozwijają nie tylko ducha sportu, zachowań fair play, ale także postępowania w oderwaniu od schematów, wymagają pełnej świadomości i ciągłego myślenia o tym co i po co się robi. 

  • Jazda konna. Jeździectwo, czy wręcz woltyżerka, uczy przede wszystkim szacunku do zwierzęcia i jego siły. Nauka empatii i podejścia do zwierzęcia pomaga również w późniejszym dorosłym życiu. Poza tym jazda konna utrwala prawidłową postawę – jeździec nie garbi się i dba o właściwą postawę sylwetki. Poza tym, wbrew pozorom, jazda konna to bardzo intensywny sport. Uprawiany regularnie daje imponującą kondycję fizyczną.

  • Gra na instrumencie. Gra na wybranym instrumencie to zajęcie dla dzieci, które lubią muzykę i mają słuch muzyczny. Tego typu zajęcia pozalekcyjne, dla uzyskania zadowalających efektów, wymagają jednak dużego zaangażowania: wielogodzinnych ćwiczeń i systematyczności. Największym jednak profitem z zajęć nauki gry na instrumencie, oprócz satysfakcji z zagrania ulubionego utworu, jest nabycie umiejętności takich jak wytrwałość, ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, kształtowanie charakteru i dążność do perfekcji. Cechy te są na tyle uniwersalne, że znajdują zastosowanie również w innych dziedzinach życia. Poza tym – muzyka łagodzi obyczaje (i mocne temperamenty).

  • Gry zespołowe. Gry zespołowe, jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna i inne, rozwijają ducha sportu i pracy zespołowej. Oprócz dobrej kondycji fizycznej, jaką zapewniają regularne treningi, dziecko nauczy się współdziałania, koordynacji prac w grupie i satysfakcji z wspólnych działań na rzecz wspólnego celu. Nie trzeba chyba dodawać, jak cenne są te umiejętności w późniejszym, dorosłym już życiu.

  • Taniec. Koordynacja ruchów, „czucie muzyki” i  nauka świadomości swojego ciała to tylko nieliczne profity, jakie daje uprawianie tańca towarzyskiego. A możliwości jest wiele – od gatunków klasycznych, poprzez rytmy latino i indywidualny taniec nowoczesny. Aktywność fizyczna i korekta postawy gwarantowane. A do tego można się później sprawdzić na szkolnych potańcówkach...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.10.2014 23:31
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gustav Wagner. Wysoki, przystojny blondyn, bestia

Gustav Wagner - wysoki, przystojny blondyn, czysty Aryjczyk w cywilu był ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.