porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Sala lekcyjna w szkole: jak powinna wyglądać?
Sala lekcyjna w szkole: jak powinna wyglądać? Zdarza się, że dzieci podczas zajęć lekcyjnych mają problemy z ...
Imię dla dziecka

Najpopularniejsze imiona w Polsce dla dzieci

Sprawdź, jakie imiona dla swoich dzieci najczęściej wybierali rodzice maluchów, które przyszły na świat?

Wybranie imienia dla dziecka to poważna sprawa, bo będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Dlatego nim podejmiesz decyzje, jak nazwiesz swoją pociechę dobrze się zastanów nad ostatecznym wyborem. Czy wiesz, jakie imiona są obecnie modne, a jakie występują bardzo rzadko?

Jan i Julia - najpopularniejsza para imion

Według danych statystycznych na dobę rodzą się aż dwie Julie (dane z 2011 roku z Warszawy). Dlatego rodzice, którzy chcą postawić na oryginalność powinni wybrać na przykład imię Żaneta, bo to naprawdę rzadkość w ostatnich latach. Zaraz potem w rankingu popularności plasują się: Zuzanna, Aleksandra oraz Maja i Zofia.

Imiona na topie

Moda na konkretne imiona dziecka zmienia sie co kilka/kilkanaście lat. Obecnie wyróżnia się dwa trendy: imiona tradycyjne oraz imiona inspirowane gwiazdami. Często dziewczynki dostają imię Nicole, Oliwia czy Jessika lub Vanessa. Niestety kiedy mają nazwisko typowo polskie jak np. Kapusta czy Sowa, może to razem brzmieć dość komicznie - Vanessa Kapusta może stać się dla dziecka przekleństwem na całe życie. 

Wśród męskim imiona prym wiodą Jan i Jakub. W tym roku w stolicy przyszło już na świat 734 Janów i 667 Jakubów. Inne najpopularniejsze imiona dla chłopców to Mateusz, Michał oraz Szymon.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wybrać oryginalne imię dla dziecka? Imiona najrzadziej nadawane w Polsce

Nie chcesz, żeby Twoje dziecko miało na imię tak jak wielu jego rówieśników? Chciałbyś, aby jego imię było oryginalne i samo w sobie wyróżniało pociechę z grona innych dzieci? Skorzystaj z naszej...

Jak wybrać oryginalne imię dla chłopca. 20 najrzadszych imion w Polsce

Stoisz właśnie przed wyborem imienia dla chłopca? I nie chcesz, żeby twój syn był kolejnym Kubusiem, Filipem lub Kacperkiem? Skorzystaj z naszej listy najrzadziej nadawanych w Polsce imion dla...

Aktualizacja: 23.11.2014 23:36
Autor: Olga Karaban
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.