porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dziecko w sieci - jak uchronić je przed niebezpieczeństwem? Zagrożenia w internecie
Dziecko w sieci - jak uchronić je przed niebezpieczeństwem? Zagrożenia w internecie Bezpieczeństwo w sieci to hasło na czasie dla rodziców, którzy ...
Spacerówka - najważniejsze funkcje.

Spacerówka- jakie są najważniejsze funkcje wózka spacerowego?

Spacerówka- jakie są najważniejsze funkcje wózka spacerowego?
fot.: Flickr.com/Kevin Poh
Lekka, wygodna, dobrze wyważona. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, kupując wózek spacerowy?

Zakup spacerówki wymaga takiego samego namysłu, co zakup wózka głębokiego, gdyż podobnie jak wózki głębokie, spacerówki bardzo się od siebie różnią. Wygląd zewnętrzny jest istotny, lecz dla komfortu spacerów i wygody oraz bezpieczeństwa maluszka dużo ważniejsze jest to, by spacerówka miała określone funkcje oraz rozwiązania.

>>> Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego? [KLIKNIJ]

1. Szerokie siedzisko. Spacerówka będzie wam służyła do 3-go roku życia (w tym wieku dzieci najczęściej na dobre rezygnują z jazdy wózkiem). Warto więc zawczasu sprawdzić, czy malec będzie miał w środku wystarczająco dużo miejsca, nawet zimą, kiedy będzie ubrany w ciepły kombinezon.


2. Zdejmowana barierka. Podczas jazdy dla bezpieczeństwa malca pałąk powinien być zamknięty. Jednak jeśli można go będzie odpiąć od stelaża (choćby tylko z jednej strony), wygodniej będzie wkładać malca do wózka i sprawniej go z niego wyjąć. A gdy dziecko zacznie już chodzić, będzie samo mogło wejść do wózka i z niego wysiąść.


3. Możliwość zmiany pozycji rączki. Sprawdza się tam, gdzie brakuje miejsca do manewrów, np. na wąskich chodnikach. Zamiast odwracać wózek, można przełożyć rączkę i  zmienić kierunek jazdy. To rozwiązanie pomaga również chronić malucha przed wiatrem, ostrym słońcem czy zacinającym deszczem, bo dziecko może siedzieć przodem albo tyłem do kierunku jazdy.


4. Obszerna budka. W słoneczne dni to przede wszystkim ona będzie osłaniała malca przed palącymi promieniami. Dobrze więc, jeśli będzie dość duża albo będzie miała w komplecie daszek przeciwsłoneczny. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę są budki uszyte z tkaniny z filtrem UV – materiał jest tak utkany, że nie przepuszcza szkodliwych promieni.


5. Pasy bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze, a przy tym najwygodniejsze są pięciopunktowe, przechodzące przez krok i okalające pachwiny malca. Tak przypięte dziecko nie wyślizgnie się z wózka, choćby usilnie próbowało. Dobrze, jeśli na pasach są miękkie ochraniacze, bo wtedy nie uwierają one malca nawet jeśli są ściśle dopasowane.


6. Podnóżek z możliwością regulacji. Na początku nie jest to aż tak istotne. Znaczenia nabierze później. By nóżki dziecka nie zwisały z wózka bezradnie, dobrze, jeśli wysokość na jakiej znajduje się podnóżek, można było wyregulować, tzn. umieścić go wyżej, kiedy dziecko jest małe, albo opuścić, gdy podrośnie.

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Spacerówka od urodzenia - jak wybrać najlepszą? Spacerówka od urodzenia - jak wybrać najlepszą?

Wózek spacerowy dla noworodka? Tak, pod warunkiem, że nie będzie to pierwsza lepsza spacerówka. Mówimy, jak wybrać najlepszy wózek spacerowy od urodzenia.

Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego? Jak czyścić spacerówkę wózka niemowlęcego?

Błoto, rozlany soczek, plamy z ulanego mleka - te ślady najczęściej widnieją na siedziskach wózków spacerowych. Jak je czyścić?

Wózek na wertepy - jaki wybrać? Wózek na wertepy - jaki wybrać?

Na drodze waszych codziennych spacerów znajdą się nierówności w chodniku, średniej wielkości dziury czy korzenie drzew wystające spod ziemi? Poszukaj wózka, którym pokonasz je sprawnie i bez...

Aktualizacja: 26.03.2015 23:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.