porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o higienę intymną dziecka? Jak prawidłowo myć chłopca, a jak dziewczynkę?
Jak dbać o higienę intymną dziecka? Jak prawidłowo myć chłopca, a jak dziewczynkę? Pupę małego dziecka trzeba myć przynajmniej raz dziennie. Czy wiesz, ...
po co wazelina przy mierzeniu temperatury? Wyprawka dla noworodka

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO?

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO?
Apteczka przyda się na każdym wyjeździe. fot.: sxc.hu
W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO? Na co dzień, okazjonalnie i na wszelki wypadek - gdy w domu pojawia się noworodek, w domowej apteczce powinno się znaleźć sporo miejsca na rzeczy, o których wcześniej nawet byście nie pomyśleli.

Na najwyższej (a zarazem najbardziej dostępnej półce) powinien znaleźć się termometr do mierzenia temperatury ciała. Pytanie jaki? Te, które umożliwiają pomiar w uchu są co prawda najwygodniejsze, ale u dzieci temperaturę najlepiej mierzyć w odbycie (wtedy uzyskamy najbardziej precyzyjny pomiar). Dlatego obok termometru połóż wazelinę, która ułatwi wprowadzenie urządzenia. Następnie zadbaj o zapas fioletu gencjany i patyczków jednorazowych do pielęgnacji pępka.

Gruszka do nosa - przyda się, gdy dziecko złapie katar. Stosuje się ją do odciągania ślusu. Co się jeszcze przyda? Nawilżacz powietrza z "zimną mgiełką" (nawilżacze parowe mogą spowodować poparzenia). Strzykawka, miarka i łyżeczka do podawania lekarstw. Bandaże, środek odkażający, pęseta, krem przeciwświądowy i maść lub zasypka na odparzenia. Możesz też wygospodarować trochę miejsca na pieluszki (z tetry, ok. 40-50 sztuk oraz pampersy), ceratkę, chusteczki dla niemowląt. Pieluszka tertowa przyda się zarówno do wytarcia dziecka, jak i ochrony ubrania - jego  i waszych np. w czasie karmienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Spać z dzieckiem czy osobno? Co jest lepsze dla niemowlaka: spanie z mamą czy we własnym łóżku?

Jak powinien spać noworodek? Sam czy z mamą? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każ- da rodzina, mając na uwadze własne potrzeby i dobro dziecka, powinna sama podjąć decyzję, nie...

Aktualizacja: 17.04.2018 20:14
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.