porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o higienę intymną dziecka? Jak prawidłowo myć chłopca, a jak dziewczynkę?
Jak dbać o higienę intymną dziecka? Jak prawidłowo myć chłopca, a jak dziewczynkę? Pupę małego dziecka trzeba myć przynajmniej raz dziennie. Czy wiesz, ...
po co wazelina przy mierzeniu temperatury? Wyprawka dla noworodka

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO?

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO?
Apteczka przyda się na każdym wyjeździe. fot.: sxc.hu
W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO? Na co dzień, okazjonalnie i na wszelki wypadek - gdy w domu pojawia się noworodek, w domowej apteczce powinno się znaleźć sporo miejsca na rzeczy, o których wcześniej nawet byście nie pomyśleli.

Na najwyższej (a zarazem najbardziej dostępnej półce) powinien znaleźć się termometr do mierzenia temperatury ciała. Pytanie jaki? Te, które umożliwiają pomiar w uchu są co prawda najwygodniejsze, ale u dzieci temperaturę najlepiej mierzyć w odbycie (wtedy uzyskamy najbardziej precyzyjny pomiar). Dlatego obok termometru połóż wazelinę, która ułatwi wprowadzenie urządzenia. Następnie zadbaj o zapas fioletu gencjany i patyczków jednorazowych do pielęgnacji pępka.

Gruszka do nosa - przyda się, gdy dziecko złapie katar. Stosuje się ją do odciągania ślusu. Co się jeszcze przyda? Nawilżacz powietrza z "zimną mgiełką" (nawilżacze parowe mogą spowodować poparzenia). Strzykawka, miarka i łyżeczka do podawania lekarstw. Bandaże, środek odkażający, pęseta, krem przeciwświądowy i maść lub zasypka na odparzenia. Możesz też wygospodarować trochę miejsca na pieluszki (z tetry, ok. 40-50 sztuk oraz pampersy), ceratkę, chusteczki dla niemowląt. Pieluszka tertowa przyda się zarówno do wytarcia dziecka, jak i ochrony ubrania - jego  i waszych np. w czasie karmienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Spać z dzieckiem czy osobno? Co jest lepsze dla niemowlaka: spanie z mamą czy we własnym łóżku?

Jak powinien spać noworodek? Sam czy z mamą? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każ- da rodzina, mając na uwadze własne potrzeby i dobro dziecka, powinna sama podjąć decyzję, nie...

Aktualizacja: 17.04.2018 20:14
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.