porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Chłopaki w rajtuzach? Co dla chłopca pod spodnie: getry, legginsy, kalesony czy rajtuzy?
Chłopaki w rajtuzach? Co dla chłopca pod spodnie: getry, legginsy, kalesony czy rajtuzy? Chłopcom pod spodnie trzeba wkładać bieliznę, dzięki której nie będą ...
Jak w ferie zagospodarować czas dziecku?

Ferie: jak wypełnić dziecku czas dzień po dniu

Ferie: jak wypełnić dziecku czas dzień po dniu
fot.: thinkstockphotos.com
Niestety nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na to, aby w ferie brać dodatkowy urlop. Szkoła jednak nie pracuje przez całe dwa tygodnie i jakoś ten czas trzeba dziecku zagospodarować. Jak zagospodarować dziecku czas w ferie zimowe?

Jeśli więc nie masz możliwości wzięcia urlopu w tym samym czasie, co twoje dziecko - już na kilka tygodni przed planowanymi feriami, postaraj się je dokładnie zaplanować - co do dnia. Takie urlopowo-wypoczynkowe grafiki ułatwią życie całej rodzinie.

Z wizytą u babci

Jak często w ciągu roku odwiedzacie rodzinę? Wakacje czy ferie u babci, to doskonała okazja, by nadrobić wizytowe zaległości. Babcia na pewno ucieszy się z obecności wnuka i "wyłączności" na jego osobę. 

Kino domowe

Nawet jeśli dziecko w ciągu dnia będzie przebywało np. na "zimie w mieście" czy innych zajęciach, wieczory warto spędzić wspólnie, na pełnej rozrywce. W końcu nie trzeba przecież w ferie odrabiać lekcji.

Zaległe lektury

Odrabiać lekcji podczas ferii nie trzeba, ale warto podtrzymać sprawność intelektualną dziecka. Może macie jakieś zaległe lektury, na które w ciągu normalnego roku pracy nie ma czasu albo po prostu książki, które zakurzone czekają na swój debiut?

Lodowisko miejskie

Wszelkie ruchowe aktywności, czy to na pobliskiej górce, czy na miejskim lodowisku, są mile widziane! Oczywiście to tylko wtedy, kiedy pogoda dopisuje. Pamiętajmy, że w ciągu roku dzieci mają naprawdę mało zajęć ruchowych z prawdziwego zdarzenia. W miarę możliwości, właśnie w tym wolnym czasie, warto dziecku proponować wszelkie ruchowe zabawy - najlepiej na świeżym powietrzu. Jeśli to nie jest możliwe, dużą atrakcją na pewno będzie wspólne wyjście na basen czy na ścianę wspinaczkową.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.01.2015 11:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]

Joanna Keszka prowadzi najseksowniejszy projekt skierowany do kobiet, czyli Barbarellę ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.