porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
DZIEŃ DZIECKA: co zamiast prezentu?
DZIEŃ DZIECKA: co zamiast prezentu? Dzień Dziecka często przyprawia rodziców o zawrót głowy. Może zamiast ...
Jak branża turystyczna może chronić dzieci przed wykorzystywaniem?

Jak chronić dzieci przed wykorzystywanie seksualnym w podróży?

Wykorzystywanie dzieci w podróży, to poważny problem występujący na całym świecie, także w naszym kraju. Wielu dzieciom nie udaje się pomóc, bo osoby, które zaobserwowały niepokojące sytuacje, np. na terenie hoteli, barów, dyskotek czy podczas podróży nie decydują się na poinformowanie o tym policji.

26 maja 2015 r. Fundacja Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komenda Główna Policji oraz Grupa Hotelowa Orbis, chcąc chronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym w podróży, zorganizowały konferencję pt. "Ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem w kontekście podróży i turystyki". Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli branży turystycznej, którzy – poprzez wprowadzenie odpowiednich procedur i uwrażliwienie pracowników na problem – mogą mieć realny wpływ na zwiększenie ochrony dzieci przed wykorzystywaniem.

‒ Wykorzystywanie dzieci w kontekście podróży i turystyki, to poważny problem występujący na całym świecie, także w naszym kraju. Wielu dzieciom nie udaje się pomóc, bo osoby, które zaobserwowały niepokojące sytuacje, np. na terenie hoteli, barów, dyskotek czy podczas podróży nie decydują się na przekazanie informacji policji – mówi Maria Keller-Hamela, wiceprezeska Fundacji Dzieci Niczyje (FDN).

Konferencja była okazją do omówienia z przedstawicielami hoteli i innych obiektów noclegowych, biur podróży i biur przewodnickich oraz z przewoźnikami i pracownikami uczelni o profilu turystycznym, możliwości przeciwdziałania problemowi wykorzystywania dzieci.

‒ Osoby podróżujące i pracownicy branży turystycznej mogą zaobserwować niepokojące sytuacje, wskazujące na podejrzenie wykorzystywania dziecka. Spotykamy się, żeby omówić uwarunkowania prawne i wymogi dla branży turystycznej dotyczące ochrony dzieci oraz praktyczne rozwiązania, które pozwolą polepszyć bezpieczeństwo dzieci – dodaje Gabriela Kühn, koordynator kampanii w FDN.

Podczas konferencji zostały przedstawione dobre praktyki na przykładzie działań branży turystycznej oraz wytyczne dotyczące ochrony dzieci i społecznego zaangażowania biznesu w prawa dziecka. - Od blisko 3 lat prowadzimy program prewencji w tym zakresie, który wymaga nie tylko współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy Fundacją Dzieci Niczyje, Policją i Orbisem ale przede wszystkim regularnych szkoleń, edukacji i polityki informacyjnej. Dopiero wtedy wszystko działa jak należy – tłumaczy Katarzyna Nowak, kierownik komunikacji korporacyjnej i CSR Orbis SA. Podczas konferencji FDN podpisała porozumienie z Komendą Główną Policji dot. funkcjonowania strony www.stopseksturystyce.fdn.pl, która ułatwia zgłaszanie niepokojących sytuacji dot. wykorzystywania dzieci.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 11.09.2015 10:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: kariera i rodzina

Eugeniusz Bodo, gwiazdor przedwojennego kina i teatru, zadziwiał swoją wszechstronnością ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.