
-
zobacz więcej
Jak chronić dzieci przed wykorzystywanie seksualnym w podróży?
- Namioty dziecięce OGRODOWE [PRZEGLĄD]
- Co zrobić, by dziecko polubiło matematykę?
- Jaki prezent dla nauczyciela? Skromnie, ale z klasą!
- DZIEŃ DZIECKA: co zamiast prezentu?
- Chusta animacyjna: gry i zabawy [INSTRUKCJA]
- Chusta animacyjna: do czego służy? Zalety zabaw z chustą
- Kąciki zabaw - czy warto zostawiać w nich dziecko?
- Jak poradzić sobie z agresją u dziecka?
26 maja 2015 r. Fundacja Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komenda Główna Policji oraz Grupa Hotelowa Orbis, chcąc chronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym w podróży, zorganizowały konferencję pt. "Ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem w kontekście podróży i turystyki". Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli branży turystycznej, którzy – poprzez wprowadzenie odpowiednich procedur i uwrażliwienie pracowników na problem – mogą mieć realny wpływ na zwiększenie ochrony dzieci przed wykorzystywaniem.
‒ Wykorzystywanie dzieci w kontekście podróży i turystyki, to poważny problem występujący na całym świecie, także w naszym kraju. Wielu dzieciom nie udaje się pomóc, bo osoby, które zaobserwowały niepokojące sytuacje, np. na terenie hoteli, barów, dyskotek czy podczas podróży nie decydują się na przekazanie informacji policji – mówi Maria Keller-Hamela, wiceprezeska Fundacji Dzieci Niczyje (FDN).
Konferencja była okazją do omówienia z przedstawicielami hoteli i innych obiektów noclegowych, biur podróży i biur przewodnickich oraz z przewoźnikami i pracownikami uczelni o profilu turystycznym, możliwości przeciwdziałania problemowi wykorzystywania dzieci.
‒ Osoby podróżujące i pracownicy branży turystycznej mogą zaobserwować niepokojące sytuacje, wskazujące na podejrzenie wykorzystywania dziecka. Spotykamy się, żeby omówić uwarunkowania prawne i wymogi dla branży turystycznej dotyczące ochrony dzieci oraz praktyczne rozwiązania, które pozwolą polepszyć bezpieczeństwo dzieci – dodaje Gabriela Kühn, koordynator kampanii w FDN.
Podczas konferencji zostały przedstawione dobre praktyki na przykładzie działań branży turystycznej oraz wytyczne dotyczące ochrony dzieci i społecznego zaangażowania biznesu w prawa dziecka. - Od blisko 3 lat prowadzimy program prewencji w tym zakresie, który wymaga nie tylko współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy Fundacją Dzieci Niczyje, Policją i Orbisem ale przede wszystkim regularnych szkoleń, edukacji i polityki informacyjnej. Dopiero wtedy wszystko działa jak należy – tłumaczy Katarzyna Nowak, kierownik komunikacji korporacyjnej i CSR Orbis SA. Podczas konferencji FDN podpisała porozumienie z Komendą Główną Policji dot. funkcjonowania strony www.stopseksturystyce.fdn.pl, która ułatwia zgłaszanie niepokojących sytuacji dot. wykorzystywania dzieci.
Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i ...
-
zobacz więcej
- Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?
- Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?
- Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
- Wzór rozwiązania umowy z NC+. POBIERZ wzór rezygnacji z umowy o abonament
- Jak uprawiać albicję jedwabistą?
- Zamiokulkas: jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać
- Jak SCHUDNĄĆ W DWA TYGODNIE? Skuteczna DIETA na 14 dni
- KROK PO KROKU: Jak zrobić print screen strony?
Eugeniusz Bodo, gwiazdor przedwojennego kina i teatru, zadziwiał swoją wszechstronnością ...
-
zobacz sylwetkę
- #NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza
- Jesień w kratkę i mocnych barwach - nowa kolekcja Caterina
- Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!
- 3 zasady dobrego życia i biznesu według Zino Davidoffa
- Jak zrobić francuską tartę cytrynową?
- Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?
- Kawa - czy picie kawy zmniejsza piersi?
- Woda prosto z kranu - czy można pić kranówkę bez przegotowania?
Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.