porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak chronić dzieci przed wykorzystywanie seksualnym w podróży? Wykorzystywanie dzieci w podróży, to poważny problem występujący na całym ...
Co kupić nauczycielowi na koniec roku?

Jaki prezent dla nauczyciela? Skromnie, ale z klasą!

Jaki prezent dla nauczyciela? Skromnie, ale z klasą!

Bardzo elegancka porcelanowa filiżanka to doskonały prezent dla nauczyciela.

fot.: Gettyimages.com
Prezent dla nauczyciela na koniec roku powinien być skromy i w miarę niedrogi. Co wybrać, by z klasą podziękować wychowawcy za jego pracę? Oto kilka niezawodnych pomysłów na prezent dla nauczyciela.

W polskich szkołach istnieje zwyczaj wręczania prezentów nauczycielom z okazji zakończenia roku szkolnego. Podarunki wręczają zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Najczęściej są to kwiaty lub wieczne pióra, ale zdarzają się i bardzo drogie prezenty w postaci eleganckiej zastawy, zegarka lub kompletu biżuterii. O ile samo wręczenie prezentu nauczycielowi uchodzi za miły gest wynikający z szacunku dla jego pracy oraz pewnego rodzaju przywiązania, o tyle to, co daje się w prezencie, nierzadko wywołuje skojarzenia z czymś nieetycznym. Zwłaszcza, gdy jest to dość kosztowny podarunek.

Wybierając prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego warto pamiętać, że ma być to forma skromnego podziękowania za jego pracę, nie zaś rodzaj przekupstwa w zamian za miłe traktowanie swoich podopiecznych. Jaki więc prezent będzie odpowiedni dla wychowawcy klasy? Oto to kilka pomysłów.

Kwiaty

To zawsze trafiony prezent, niezależnie od okoliczności. Stylowy bukiet róż lub eleganckich kalii z pewnością spodoba się nauczycielowi i nie wzbudzi niepotrzebnych kontrowersji. Jeśli wiązanka to za mało, można pokusić się o gustowny kosz kwiatów, lecz ważne jest, by nie przesadzić z jego okazałością i ceną.

Słodycze

Opakowanie czekoladek może wydawać się dość pospolitym prezentem, jednak to obok kwiatów, najlepsza forma podziękowania. Jeśli zwykła bomboniera w papierowym opakowaniu wygląda mało efektownie, warto wybrać czekoladki w metalowych puszkach z inkrustowanym wieczkiem, ewentualnie zapakowane w nietypowy sposób. Popularne są również kosze wypełnione rozmaitymi słodkościami. To także dobry pomysł na prezent dla nauczyciela.

Bilet na sztukę teatralną

Żaden nauczyciel nie pogardzi zaproszeniem na sztukę teatralną z udziałem wyśmienitych aktorów. To zdecydowanie najciekawsza alternatywa dla kwiatów i czekoladek. Zanim jednak kupimy bilet, koniecznie upewnijmy się, że wychowawca jeszcze nie widział tej sztuki.

Książka lub album

Wbrew pozorom nie jest to prezent zarezerwowany tylko dla polonistów, filologów i historyków. Przed zakupem warto dowiedzieć się, co wychowawca czyta najchętniej. Może być to najnowszy tomik ulubionego poety, modna powieść, bestseller lub wręcz przeciwnie - biały kruk wynaleziony gdzieś w antykwariacie. Znakomitym pomysłem na prezent są także wielkie albumy fotograficzne, przyrodnicze lub z dziełami sztuki.

Drobna biżuteria

Nie chodzi o kupowanie drogocennych bransoletek, naszyjników czy zegarków. Dla kobiety wystarczy skromna bransoletka z kolekcji Kruka, Yes lub Apartu w granicach 100 złotych. Można także rozejrzeć się za elegankimi kolczykami czy stylowym zegarkiem w przyzwoitej cenie.

Ozdobna filiżanka

Zamiast drogiej zastawy wystarczy kupić jedną, ciekawie zaprojektowaną filiżankę. Z takiej poranna kawa będzie smakowała jeszcze lepiej!

Zestaw długopisów

Długopis zawsze przyda się nauczycielowi w pracy. Zamiast mało praktycznych (i drogich) piór wiecznych, lepiej kupić zestaw eleganckich długopisów. Nie przesadzamy jednak z nagromadzeniem ozdób – cyrkonia, ciężka oprawka czy osobliwy kształt mogą sprawić, że długopis będzie kompletnie niepraktyczny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zachęcić dziecko do pójścia do szkoły? Jak zachęcić dziecko do pójścia do szkoły?

Nie dla każdego dziecka pierwszy dzień w szkole jest długo wyczekiwanym momentem, a pierwsza lekcja zdarzeniem, którego dotąd tylko zazdrościło starszemu rodzeństwu. Co zrobić, jeśli nasz mały żak...

Aktualizacja: 11.06.2015 12:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.