porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie badania na pocenie u dziecka?
Jakie badania na pocenie u dziecka? Nadmierna potliwość doskwiera nie tylko dorosłym, również w przypadku dzieci ...
Zdrowotne właściwości miodu - czy miód pomaga dzieciom?

Czy dzieciom można i warto podawać miód?

Czy dzieciom można i warto podawać miód?
Ze względu na swoje alergizujące właściwości, miodu nie podajemy dzieciom, które nie skończyły pierwszego roku życia. Starszym też warto wprowadzić miód stopniowo, bo zawiera on pyłek pszczeli, który może uczulać.

Oprócz nieoceniownych zdrowotnych właściwości miodu, ma on jeszcze jedną zaletę: jest słodki i pyszny! Nie powinniśmy więc mieć problemu z namówieniem dziecka do jedzenia go. Miód ma też uwielbianą przez dzieci konsystencję (zanim się skrystalizuje), możemy więc dzieciakom zaproponować wspólne przyrządzanie np. kanapek z miodem. Choć będzie trochę sprzątania, dobra zabawa będzie zapewniona.

Na co działa miód?

Głównie stosowany jest podczas infekcji dróg oddechowych i jest to potwierdzone naukowo (nie bez powodu jest jednym ze skuteczniejszych domowych metod leczenia przeziębienia). Miód łagodzi kaszel: niektórzy twierdzą nawet, że jest lepszym "środkiem" niż wszelkie medyczne syropy na kaszel. Dodatkowo miód działa łagodząco na gardło i sprawia, że ból jest mniej odczuwalny.

Jak podawać dziecku miód?

Miód warto podawać dziecku nie tylko w trakcie przeziębienia czy choroby, ale także, a może przede wszystkim, jako środek im zapobiegający. W profilaktycznym zastosowaniu miodu, ważne jest, by dziecko otrzymywało go systemtycznie. Od lat znane są bakteriostatycznie i antyseptycznie właściwości miodu: może on nawet hamować rozwój drobnoustrojów. Dodatkowo pobudza też organizm do działania i obrony oraz podnosi odporność.

Najlepszym sposobem podawania dzieciom miodu, jest np. słodzenie nim herbaty lub przegotowanej wody: wysatrczy już jedna łyżeczka. Niezwykle ważne jest, by wcześniej sprawdzić czy temperatura cieczy nie jest za wysoka. Powyżej 40°C miód traci swoje wszystkie właściwości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:03
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.